Silnice

TUFO Pardus Prostějov desátým rokem s licencí UCI Continental Team

TUFO Pardus Prostějov desátým rokem s licencí UCI Continental Team

Tým mužů TUFO Pardus Prostějov je kompletní a zahajuje již desátou sezónu s licencí UCI Continental Team. Z celku odešli Daniel Babor a Filip Řeha, šanci tak dostali hned tři loňští junioři.

Prostějovský tým dospělých bude i v roce 2022 registrován u UCI v úrovni kontinentálních týmů. Tento status mu otevírá možnost startovat v profesionálních silničních závodech, což mladým závodníkům poskytuje nenahraditelnou zkušenost a je zásadní pro jejich sportovní růst. V minulém roce celek dosáhl několika významných úspěchů. Daniel Babor vybojoval na ME dvě bronzové medaile, stal se mistrem republiky na silnici v kategorii U23. Babor také získal pro sebe i tým první vítězství v opravdu profesionálním závodě při Tour of Romania.

Odchod Babora je ovšem také nejvýraznějším oslabením. Společně s ním se do českého nejsilnějšího týmu Elkov Kaper stěhuje také Filip Řeha. „Oba byli pro nás jezdci, kteří tvořili nejsilnější jádro. Nahradit je nebude snadné, ale na druhou stranu je to i ocenění naší práce. Přeji klukům další sportovní růst a třeba jim někdy v budoucnu budeme fandit na závodech World Tour,“ říká sportovní ředitel Michal Mráček.

V celku zůstává Polák Wojciech Pszczolarski, který v modrožlutém dresu zahájí svoji již devátou sezónu. Zůstávají také další dva zkušení závodníci – Pavel Gruber a také talentovaný Richard Holec. Dále svou podstatou spíše dráhový specialisté René Smékal a Marek Dolníček.

Přichází mladý František Vinklárek z 4Ever Cyklo Bulis, který v loňském roce šokoval domácí cyklistickou scénu ziskem bronzové medaile na silničním mistrovství republiky do třiadvaceti let. Další posilou přicházející CK Příbram Fany Gastro bude Ondřej Petr. Odchodem dvou významných opor, se v elitním prostějovském týmu otevřela šance pro mladé závodníky, kteří v minulém roce ještě závodili v kategorii juniorů. Z mládežnické líhně se mezi dospělé přesunují Radek Vlček a Petr Kovařčík. Z brněnského Favoritu potom přichází výborný spurtér Marek Jelínek.

Mráček dodává k sestavě: „Náš tým prošel poměrně zásadní obměnou, ale to je ve sportu docela běžné. Pro nás je však typické, že dáváme příležitost mladým závodníkům a snažíme se je v jejich sportovní kariéře posunout dál. Jsem rád, že zůstává Pszczolarski, protože je přirozeným vůdcem a má mladým závodníkům co předat.“

Závodní program týmu je opět složen velmi kvalitně a na závodníky čeká pořádná porce náročných kilometrů na dráze i silnici. Jak je již z názvu patrné titulárním partnerem je zůstává společnost TUFO, značka Pardus dodá rámové sady a některé další komponenty. V materiálu však dochází k jedné změně. Společnost Tufo ukončila produkci zapletených kol, a tak se v tomto segmentu objevuje zcela nový partner společnost NO-LIMITED z Polska.

„Podpora ze strany města, kraje a sponzorů, je pro nás zásadní a životně důležitá. Samozřejmě je to i zodpovědnost. Všichni nám svojí podporou dávají důvěru, že je budeme maximálně a v co nejlepším světle prezentovat. O to se bude snažit i v letošním roce a věřím, že budeme úspěšní,“ dodal Michal Mráček.

Autor článku: Jaroslav Cícha