Silnice

Telecký bojoval v Německu do poslední chvíle o vítězství

Telecký bojoval v Německu do poslední chvíle o vítězství

Ve velmi dobrém světle se ukázal reprezentační výběr juniorů na silničním etapovém závodě v německém Cottbusu. Zářil zejména lídr českého týmu Štěpán Telecký, který do poslední chvíle bojoval o celkové vítězství, a nakonec skončil čtvrtý.

„Štěpán potvrdil, že je hned na začátku sezony ve velmi dobré formě a věřím, že to ještě bude gradovat směrem k Závodu míru a dalším akcím,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný. „Věděli jsme, že hodně důležitá bude časovka. Tu zajel výborně. Skončil čtvrtý, na vítěze ztratil jen osm vteřin. I v poslední etapě, která rozhodla o celkovém pořadí, byl z našich kluků nejaktivnější, a nakonec dojel čtvrtý. Chytal spoustu nástupů, v závěru mu sice trochu došlo, ale i tak to byl parádní výkon,“ chválil Konečný.

„Velmi dobře si vedli i další kluci, hlavně ti, kteří už s reprezentačními akcemi mají nějaké zkušenosti. Kadlec i Mráz zajeli solidně a pochválit musím i Bártu,“ přiznal Konečný. Martin Bárta startující v dresu německé stáje Auto Eeder, což je juniorská líheň talentů Bory-Hansgrohe, skončil celkově sedmý, Milan Kadlec byl devátý, Daniel Mráz třináctý.

„U Bárty je vidět, jak ho angažmá v Auto Eeder posouvá. Odjel taky perfektní závod, okamžitě pochytil mentalitu závodění nadoraz. A je na něm vidět, jak kvalita toho týmu vytáhne i jednotlivce,“ hodnotil trenér.

„Ale i pro další kluky, jako jsou Kobr, Přidal nebo Kohout, kteří s takovými závody nemají tolik zkušeností, to byla velká škola cyklistiky. Vidí, jak se na mezinárodním poli závodí, s jakým nasazením. Objeli kvalitní kilometry v rychlosti a určitě je to posune dál,“ uvedl trenér.

Na stupně vítězů se nakonec postavili tři cyklisté německé stáje Auto Eder, kteří v závěrečné etapě postupně odjeli zbytku startovního pole. „Přitom je to závod vyloženě po rovině a takový scénář asi nečekal nikdo. Když odjel jeden jejich závodník, mohli to v klidu brzdit, ale oni pak nastoupili ještě další dva. Neříkám, že to je z hlediska taktiky skvělé, ale je vidět, jak ti kluci mají nastavenou závodní mentalitu. První čtyři přijeli do cíle po jednom a jsem rád, že tam s nimi statečně bojoval i Telecký,“ přiznal Tomáš Konečný.

„Celkově hodnotím ten závod velmi pozitivně a směrem k prvním vrcholům sezony, hlavně Závodu míru juniorů, to klukům může spoustu věcí dát,“ uzavřel reprezentační trenér.

Foto : Karel Slezáček

Autor článku: Jan Krůta