MTB

SVĚTOVÝ POHÁR HORSKÝCH KOL V NMNM PO TŘECH LETECH KONEČNĚ S DIVÁKY A PLNOTUČNĚ

SVĚTOVÝ POHÁR HORSKÝCH KOL V NMNM PO TŘECH LETECH KONEČNĚ S DIVÁKY A PLNOTUČNĚ

Poslední dva ročníky Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě byly značně odlišné od toho, na co byl český sportovní fanoušek za léta 2011 – 2019 zvyklý. Z oceňovaného a oblíbeného „svěťáku“, který byl po mnoho let místem s elektrizující atmosférou a plnými tribunami natěšených diváků se jako mávnutím covidového proutku stal tichý event s komorní atmosférou svázaný extrémně přísnými protiepidemickými pravidly. V roce 2022 ale bude konečně zase příležitost připravit si tuhle sportovní lahůdku tak, jak ji mají všichni nejraději, tedy s pestrou a bohatou přílohou v podobě šťavnatých doprovodných akcí a hlavně v plnotučném vydání, totiž se všemi přáteli horských kol, kterým už za dvouletý fanouškovský půst pořádně vyhládlo!

Program oficiálních závodů Světového poháru je již několik let ustálený. Do 3 dní v tradičním květnovém termínu 13. – 15. 5. je vloženo celkem osm samostatných závodů od juniorských přes „třiadvacítkové“ až po elitní bikerské kategorie. Důležité je, že elitní kategorie mužů a žen, a tím pádem i největší hvězdy pelotonu horských kol, můžete vidět v akci hned 2x, a to v pátek v podvečer při kratším dynamickém závodě XCC Short Track a poté klasicky v neděli na trase olympijské disciplíny XCO cross-country. Užít si svěťák naplno tedy znamená přijet na celý víkend! K ubytování můžete využít rozrůstajících se kapacit hotelů a penzionů v blízkém okolí, přímo v prostorách Vysočina Arény pak bude zřízen tradiční kemp pro stany i obytné vozy a karavany. Program oficiálních závodů SP v plném znění naleznete zde: https://www.mtbnmnm.cz/program-sp

Mimo oficiálních závodů SP ale bude ve Vysočina Aréně připraveno i spoustu doprovodných akcí. Těšit se můžete na závody pro veřejnostsobotní MTB maraton na trati o délce 50 km vinoucí se krásnou vysočinskou přírodou odstartuje v 11 hodin, večer se pak můžete zapojit do dynamického MTB Night Race, jehož trať se motá osvětlenými prostory Vysočina Arény a letos bude zahrnovat i jednu velmi netradiční „světelnou“ atrakci. Oba veřejné závody odstartují přímo z brány Světového poháru ve Vysočina Aréně, na jejich startu se tedy budete cítit jako elitní závodníci profi pelotonu. Pokud se ale na závodění necítíte a přesto byste si chtěli užít aktivní pohyb, představíme vám formou několika tipů zajímavá místa Kraje Vysočina, která stojí za návštěvu ať už na kole či pěšky a můžete je v rámci víkendu vyrazit objevovat – první ochutnávku naleznete zde.

V rámci Arény pak bude po celé 3 dny připraveno i množství atrakcí pro širokou sportovní veřejnost: bohatá výstavní a prodejní zóna nabitá novinkami z cyklistické branže, testování kol a elektrokol, partnerská zóna plná zajímavých sponzorských aktivací, ale i řada aktivit pro děti. Program doprovodných eventů naleznete na webu akce.

Od 1. března je spuštěný předprodej vstupenek, ty lze zakoupit na https://www.mtbnmnm.cz/vstupenky

Pro členy ČSC si organizátoři připravili speciální nabídku, kdy všem licencovaným členům nabízí vstupné ZDARMA. To lze získat přes tým či oddíl, který obdržel od ČSC bližší informace.

Pořadatelé se těší na pulzující event a krásné sportovní výkony, ale hlavně se těší na vás, protože SVĚTOVÝ POHÁR, TO JSTE VY! VÍTEJTE ZPĚT!

Autor článku: Admin