Dráha

Sprinter Čechman jel v Miltonu malé finále v keirinu

Sprinter Čechman jel v Miltonu malé finále v keirinu

Druhý den N´Cupu na dráze v kanadském Miltonu vyšel nejlépe z našich jezdců sprinteru Martinovi Čechmanovi. Vyhrál hned svoji první jízdu a přímo postoupil do semifinále. V něm však skončil šestý a stejně se mu vedlo i v malém finále, takže obsadil dvanáctou pozici a v celkovém hodnocení SP skončil osmý. Dominik Topinka neuspěl v prvním kole, nedařilo se mu ani v opravě. Sen o startu na olympijských hrách v Paříži se tak rozplynul.

„V semifinále jsem si vylosoval druhou pozici a jel za prvním jezdcem, ale v momentu kdy jsem se zvedl šli všichni přes mě a já se za ně nedokázal zavěsit. V malém finále jsem se pokusil z pátého místa nastoupit, ale nepodařilo se mi před soupeře dostat,“ řekl Martin Čechman.

Veronika Jaborníková postoupila z kvalifikace sprinterek 22. časem, ale hned v prvním kole nestačila na Steffie van der Peetovou z Nizozemska. Adam Křenek v kvalifikaci omnia neuspěl a do hlavního závodu se nedostal. V omniu žen jasně postoupila dvojice Petra Ševčíková s Gabrielou Bártovou, ale hlavní závod nedokončila.

Výsledky:

Muži:

Keirin:

1. Lavreysen, 2. Hoogland (oba Niz.), 3. Carlin (Brit.), 4. Paul (Trin. a Tob.), 5. Wammes (Kan.), 6. Jakovlev (Izr.), …12. Čechman, 31. Topinka (oba ČR).

Omnium:

1. Hayter (Brit.) 163, 2. Kuboki (Jap.) 150, 3. Thomas (Fr.) 143, 4. Bibic (Kan.) 121, 5. I. Leitao (Port.) 112, 6. Wafler (Rak.) 111.

Ženy:

Madison:

1. Británie (Archibaldová, Evansová) 37, 2. Franie (Fortinová, Borrasová) 25, 3. USA (Velenteová, Williamsová) 19, 4. Itálie (Guazziniová, Balsamová) 9, 5. Japonsko (Kakitaová, Učinová) 13, 6. Polsko (D. Pikuliková, W. Pikuliková) 9, …ČR (Ševčíková, Bártová) nedokončily.

Sprint:

Finále: Grosová (Fr.) – Andrewsová (Nz. Zél.) 2:0, o 3. místo: Gonzalezová (Mex.) –  Wouwová (Niz.) 2:0, …22. V. Jaborníková (ČR).

Autor článku: Jaroslav Cícha