Dráha

Rugovac s Vonešem na N´Cupu devátí v madisonu

Rugovac s Vonešem na N´Cupu devátí v madisonu

Deváté místo vybojovala česká dvojice Denis Rugovac a Jan Voneš v madisonu v závěrečném dnu třetího dílu N´Cupu na dráze v kanadském Miltonu. Nikdo další z našich závodníků se již do elitní desítky nedostal.

Sprinteři Matěj Bohuslávek a Martin Čechman v kvalifikaci zajeli sedmnáctý resp. devatenáctý čas. Čechman však prohrál v prvním kole s Kolumbijcem Quinteirem, Bohuslávek uspěl v souboji v domácím Tylerem Rorkem, ale v dalším kole již na Harrie Lavreysena z Nizozemska nestačil.

Petra Ševčíková jasně postoupila do hlavního závodu v omniu. V úvodní disciplíně scrathi skončila sedmá, v tempo race byla ale až 22., desátá skončila ve vylučovacím závodu. V závěrečné bodovačce již další body nepřidala a obsadila celkově čtrnáctou pozici. Veronika Jaborníková neuspěla v první jízdě v keirinu, dál se nedostala ani z oprav.

Výsledky:

Muži:

Sprint:

Finále: Lavreysen (Niz.) – Tjon en Fa (Sur.) 2:0, o 3. místo: Paul (Trin. a Tob.) – Jakovlev (Izr.) 2:0, …16. Bohuslávek, 19. Čechman (oba ČR).

Madison:

1. Belgie (de Vylder, Ghys) 67, 2. Nizozemsko (van Schip, Dorenbos) 50, 3. Portugalsko (Alves, I. Leitao) 46, 4. Dánsko (Hansen. Mörkov) 44, 5. Francie (Thomas, Tabellion) 31, 6. Japonsko (Imamura, Kuboki) 28, …9. ČR (Rugovac, Voneš) 4.

Ženy:

Keirin:

1. Andrewsová (N. Zél.), 2. van de Peetová (Niz.), 3. Genestová (Kan.), 4. van de Wouwová (Niz.), 5. Bayonaová (Kol.), 6. Grosová (Fr.), …28. V. Jaborníková (ČR).

Omnium:

1. Archibaldová (Brit.) 131, 2. Paternosterová (It.) 111, 2. Valenteová (USA) 107, 4. D. Pikuliková (Pol.) 104, 5. Dideriksenová (Dán.) 100, 6. Colesová-Lysterová (Kan.) 95, …14. Ševčíková (ČR) 51.

Autor článku: Jaroslav Cícha