Skvělé vystoupení mladíků Zatloukala a Konečného

V úvodním závodu IZOMAT Cupu v cross country v Brně se ve skvělém světle představila dvojice českých mladíků Jan Zatloukal a Filip Konečný (oba Nutrend Specialized Racing). Při absenci trojice ostřílených Ondřeje Cinka, Jana Škarnitzla a Jana Vastla skončili na druhém respektive třetím místě když nestačili pouze na polského bikera Krzysztofa Lukasika a jasně kralovali kategorii U23.

V hlavním závodu mužů se v Brně na start postavilo 85 jezdců z osmi zemí a závod to byl velmi zajímavý. Podle papírových předpokladů měli být hlavními favority, podle postavení ve světovém žebříčku, Polák Filip Helta a slovenský jezdec ve službách stáje EXPRES CZ – TUFO Team Kolín Matěj Ulík. V samotném závodu se to však nepotvrdilo, první z nich skončil osmý a Ulík šestý.

Helta a Lukasik se v úvodu usadili na čele závodu a spolu s nimi i Zatloukal a Konečný. Ale hned ve druhém kole česká dvojice nastoupila a soupeřům se dokázala vzdálit. Desetivteřinové manko ovšem rychle smazal Lukasik a do poloviny osmiokruhového klání jela tato trojice pohromadě. To se na nejlepší začal také dotahovat švédský jezdec Oscar Lind, ale ve čtvrtém okruhu se po technických problémech propadl až do šesté desítky závodního pole. Z desáté pozice jel dopředu i Ulík a posunul se až na čtvrté místo, ale v závěru o dvě pozice přišel.

V polovině závodu zaútočil Lukasik a postupně svůj náskok sice pomalu, ale jistě navyšoval a v cíli byl nakonec s půlminutovým náskokem před Zatloukalem. Ten se o rok mladšímu Konečnému, v loňské sezoně ještě juniorovi, vzdálil v šestém okruhu a bezpečně si dojel pro stříbrný stupeň a Konečný ve svém premiérovém závodu mezi elitními jezdci stejně jasně uhájil třetí pozici. České  mladíky v kategorii U23 na stupních vítězů doplnil po fantastické stíhací jízdě Lind, v celkovém pořadí pátý.

1.Lukasik (Pol.) 1:31:59, 2. Zatloukal +30, 3. Konečný (oba Nutrend Specialized Racing) +58, 4. Ostaszewski (Pol.) +1:35, 5. Lind (Švéd.) +1:39, 6. Ulík (SR/EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) +2:04.