MTB

ŠKODA Pražský MTB pohár startuje již v neděli

ŠKODA Pražský MTB pohár startuje již v neděli

Je nepsaným pravidlem české bikové scény, že úvodní podnik ŠKODA Pražského MTB poháru každoročně zahajuje tuzemskou závodní sezónu v olympijském cross country. A stejně tak je tomu i letos. V neděli 19. března v lokalitě Traily Motol – „Jízda pod napětím“ vstoupí volnočasový seriál pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem, do své jedenácté sezóny závodem nazvaným Velká cena NUTREND Specialized.

Letmý pohled do plnících se startovních listin závodu napovídá, že sezóna začne pěkně zostra. Registrační systém eviduje pro úvodní závod, týden před uzavřením přihlášek, téměř čtyři stovky bikerů všech věkových a výkonnostních úrovní z celé naší republiky i zahraničí.

Jarní závody pražského seriálu využívá každý po svém. Profesionálové a výkonnostní závodníci vnímají start jako kvalitní trénink a rozjetí před důležitými závody sezóny s možností otestovat v závodní zátěži materiál i svou připravenost po dlouhé zimní pauze, mládežnické týmy mají konečně možnost porovnat se s konkurencí. A zástupci četné bikové komunity kategorií hobby a Masters většinou vstupují do závodu s nadhledem a cílem dobře si zazávodit.

Lokalita Traily Motol je nejmladším okruhem v úzkém portfoliu pražských areálů, kde je možné závod rozměrů ŠKODA Pražského MTB poháru uskutečnit. Areál vznikl během koronavirové pandemie, je celoročně udržovaný a využívaný širokou cyklistickou veřejností. Nedělní závod se pojede na okruhu totožném s minulým rokem, větší změny a úpravy plánuje pořadatelský tým až na další rok, kdy by zároveň také mělo dojít k prodloužení trailů. Závodní okruh měří 3200 metrů a během jednoho okruhu závodníci překonají převýšení 110 metrů.        

Na sobotní i nedělní den předpovídají meteorologové v Praze jarní, slunečné počasí s teplotami kolem 15 stupňů. Tréninky na trati jsou možné kdykoliv během týdne, závodní okruh je přehledně viditelný celoročně umístěným značením.

Vyznačení okruhu páskou a značení dětských okruhů bude hotové v pátek. Vzhledem k velkému množství týmů a bikerů, kteří do Motola přijíždějí trénovat, prosí pořadatelé o ukázněnost řidičů a parkování vozidel výhradně na dolním parkovišti. Respektujte, že pro celý areál platí dopravní omezení pohybu vozidel.

Registrace do závodu je možná do pátku 17. března do 12:00 na:  https://sportt.cz/register/1243    

Termíny závodů ŠKODA Pražského MTB poháru 2023:

19. března: Motol – Velká cena Nutrend Specialized

1. května: Kbely – Velká cena MČ Praha Kbely, mistrovství Prahy

3. června: Zličín – Velká cena Café Calabrone, akademické MČR

4. června: Zličín – O pohár starostky MČ Praha Zličín

3. září: Libuš – O pohár MČ Praha Libuš

Autor článku: Jaroslav Cícha