MTB

Malevil Cup 2023 startuje za tři měsíce

Malevil Cup 2023 startuje za tři měsíce

Maratonská klasika Malevil Cup se blíží. Závod pro bikerky a bikery všech výkonnostních úrovní, který se pojede v Lužických horách 17. června, nabídne opět čtyři trasy.

I letos je Malevil zapsán v kalendáři světové cyklistické federace UCI a to dokonce na úrovni C1, což předpokládá start světové a především české maratonské špičky.

Na své si ale přijdou i hobby bikeři. Opět budou připraveny atraktivní trasy ve čtyřech závodních distancích v rozmezí 30 – 100 km a k tomu i pohodová rodinná cyklojízda, která je určena všem, kteří nemají závodní ambice a chtějí si užít krásný den v sedle kola. Trasy Malevil Cupu doznají jen malých změn. Stěžejní místa tras budou zachována. Pečlivě vybrané lesní cesty a pěšinky provedou závodníky nejzajímavějšími místy, které okolní lesy a kopce nabízí – pohraniční singltrek k jezeru Kristýna v Hrádku nad Nisou, hravé traily na německé části tras, výjezd na Hvozd či nádherná panoramata okolo dominanty Lužických hor – vrcholu Luž.

„Aktuálně řešíme průjezd lázeňským městem Oybin, kde budou probíhat stavební práce na hlavní ulici a přesun občerstvovací stanice“, informuje šéf pořadatelského týmu Radek Patrák.

V současné chvíli jsou přihlášeni závodníci už ze sedmi zemí Evropy.

Sdílení společných zážitků a týmový duch, to je závod dvojic, který neustále nabírá na popularitě a prestiži. Na Malevilu tato kategorie má již svou tradici. Celkem na vítěze čeká 32 sad skleněných medailí ze sklárny AJETO v Lindavě. Právě zde vznikají i trofeje pro vítěze Tour de France.

Malevil Cup je součástí seriálu MarathonMAN Europe. Pět akcí v Německu, Itálii, Rakousku a České republice tvoří v roce 2023 opět populární mezinárodní sérii závodů horských kol. Kromě Malevilu Cupu a Krále Šumavy jsou součástí seriálu ještě rakouský Salzkammergut Trophy, německý Erzgebirgs-Bike-Marathon a finálový Kronplatz King v Itálii. Většina závodů má za sebou více než 20 ročníků a jsou neodmyslitelnou součástí kalendáře mnoha cyklistů. Každý rok se všech pěti maratonů účastní přes 8000 závodníků.

🇨🇿 27. 5. 2023 Author Král Šumavy
🇨🇿 17. 6. 2023 Malevil Cup
🇦🇹 15. 7. 2023 Salzkammergut Trophy
🇩🇪   6. 8. 2023 Erzgebirgs-Bike-Marathon
🇮🇹   2. 9. 2023 Kronplatz King

Více informací k MME www.marathon-man.eu

Registrace do závodu najdete na www.malevilcup.cz

Pro nejaktuálnější informace sledujte i Facebook a Instagram.

Autor článku: Admin