Silniční šampionáty mládeže se jely v Mikulovicích

I mládež si již rozdělila medaile na domácím silničním šampionátu. Ten se uskutečnil jak v časovce, tak v silničních závodech s hromadným startem pod Mikulovicích u Jeseníku a o medaile bojovali mladší žáci, starší žáci, kadeti a totéž platí v případě mladších žákyň, starších žákyň a kadetek.

Dobrou práci s mládeží opět potvrdil celek Mapei Merida Kaňkovský, který byl nejpilnějším sběratelem medailí, když jeho závodníci a závodnice vybojovali tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

V nejstarší kategorii kadetů vyhrál silniční závod Kryštof Král (Dukla Praha), časovka se stala kořistí Pavla Šumpíka (Jaroslav Kulhavy Cycling Team). Časovku kadetek vyhrála Nela Kaňkovská (Mapei Merida Kaňkovský) a silniční závod  Hanka Viková (Dukla Praha).

Výsledky:

Mladší žáci (28 km):

1. Rada (REXONIX Racing Team) 51:59, 2. Hladík (Brilon Racing team MB), 3. Zavadil (Cycling Academy Tábor) oba stejný čas.

Časovka:

1. Hladík 13:26, 2. Bradáč (Dukla Praha) +15, 3. Zavadil +19.

Starší žáci (60 km):

1. Tesařík (Mapei Merida Kaňkovský) 1:42:32, 2. Icha (Cyklo Racing Team Rakovník), 3. Hrdina (CK Jihočeské naděje) oba stejný čas.

Časovka:

1. Tesařík 20:23, 2. Icha +38, 3. Žufánek (Mapei Merida Kaňkovský) +45.

Kadeti (76 km):

1. Král (Dukla Praha) 1:56:2. 2. Bittman (KOVO Praha), 3. Zahálka (CK Slavoj Terezín, 4. Malý (REXONIX Racing Team), 5. Korbel (RTJ Lokomotiva Beroun), 6. Faltýnek (ČEZ Cyklo Team Tábor) všichni stejný čas.

Časovka:

1. Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) 17:55, 2. Pešek (Roman Kreuziger Cycling Academy) +36, 3. Zahálka +49, 4. Bittman +50, 5. Faltýnek +57, 6. Vavro (TJ Favorit Brno) +1.01.

Mladší žákyně (12 km):

1. Králová (Akademie cyklistických sportů) 24:18, 2. Svobodová (ADASTRA Cycling Team) +5, 3. Pazourková (Cycling Academy Tábor) +12.

Časovka:

1. Králová 14:59, 2. Svobodová +4, 3. Pazourková 19.

Starší žákyně (44 km):

1. Sítková (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí) 1:20:32, 2. Cermanová (CK Příbram – Fany GASTRO), 3. Krátká (Force Team Jeseník) obě stejný čas.

Časovka:

1. Sítková 21:44, 2. Cermanová +10, 3. Špicarová (Force team Špicar) +1:02.

Kadetky (60 km):

1. Viková (Dukla Praha) 1:52:17, 2. N. Kaňkovská (Mapei Merida Kaňkovský), 3. Hezinová (TJ Stadion Louny) obě stejný čas.

Časovky:

1. N. Kaňkovská 20:49, 2. Douděrová (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +23, 3. Pittnerová (Mapei Merida Kaňkovský) +33.

Autor článku: Jaroslav Cícha