Silnice

Schlegel podruhé na stupních vítězů

Schlegel podruhé na stupních vítězů

Michal Schlegel z Elkov Kasper uspěl v druhém etapovém závodění po sobě. Po vítězství na závodu Kolem Malopolska skončil dnes v celkovém hodnocení závodu Oberöstereichrundfahrt (2.2) na třetím místě a navíc vyhrál i bodovací soutěž. První etapu vyhrál Daniel Turek jezdící za rakouský tým Felbermayr – Simplon Wels, Schlegel v ní byl třetí, vyhrál druhou etapu a v dnešní třetí byl třetí.

Poslední etapa byla dlouhá 125 km a bylo více než jasné, že se rozhodne v cílovém stoupání, které měřilo přes deset kilometrů s průměrným sklonem osm procent. Schlegel se postavil na start ve žlutém dresu, ale ten nakonec neuhájil.

Sedm kilometrů před cílem zaútočil Francouz Alexis Guerin a udrželi se jej pouze Schlegel, Rakušan Zoidl a polský jezdec Cieslik. Další útok přišel čtyři kilometry před cílem od Zoidla, kterého se udržel pouze Guerin.

Etapu a konečné vítězství nakonec vybojoval Guerin, který porazil Schlegela o 18 vteřin. “Vítězství v druhém etapovém závodě po sobě by bylo super, ale i s třetím místem jsem spokojený. Zoidl s Guerinem dnes byli lepší. Věřím, že v letošním roce přidám ještě další podobné výsledky,” řekl Michal Schlegel.

V první desítce celkového hodnocení se skončili ještě osmý Michael Kukrle a desátý Jakub Otruba. Elkov Kasper si odváží z Rakouska i vítězství v týmové soutěži a celkově také 40 UCI bodů.

Konečné pořadí:

1. Guerin (Fr.) 10:51:10, 2. Zoidl (Rak.) +1, 3. Schlegel +18, …8. Kukrle +3:09, 10. Otruba (všichni ČR) +3:19.

FOTO Elkov Kasper

Autor článku: Jaroslav Cícha