Sálovka

Šampiony v kolové U23 jsou Vavruša s Váňou

Šampiony v kolové U23 jsou Vavruša s Váňou

Mistrovský titul v kategorii U23 slaví v kolové kombinovaný tým Zlína a Přerova ve složení Radim Vavruša – Filip Váňa. Finálový turnaj letošního mistrovství České Republiky se uskutečnil za přísných hygienických podmínek a pořadatelem akce byl brněnský Favorit.

Finálový turnaj nabízel nejen boj o samotný titul, ale také se zde bojovalo o kvalifikační body pro letošní mistrovství Evropy, které je zatím stále v plánu v termínu 31. října ve švýcarském Mosnangu. Situace v ČR i v zahraničí však bohužel nenapovídá tomu, že by se tato jediná mezinárodní akce letošního roku měla uskutečnit. Hráči i organizační tým však pevně věří, že se situace během následujícího měsíce zlepší a ME se hrát bude.

Počet diváků byl omezen na minimum, aby se co nejvíce zabránilo shromažďování lidí. Z tohoto důvodu byl také celý turnaj přenášen živě, aby si i ti, kteří se turnaje přímo nezúčastnili, přišli na své a mohli sledovat svoje oblíbené týmy v akci. Letošní sezona této věkové kategorie nabízela vyrovnané zápasy, prvních pět týmů bylo opravdu vyrovnaných a nedalo se tak před turnajem předpovídat, kdo bude největším favoritem.

Vítězem finálového turnaje se stal kombinovaný tým Zlín/Přerov, když z pěti zápasů prohrál pouze jednou. Dvanáct bodů za čtyři výhry v turnaji stačilo na první místo, a tak se Vavruša s Váňou mohou nejstarší hráči této kategorie radovat ze zlatých medailí a mistrovského dresu.

Díky této výhře ve finále a výhře na předchozím semifinálovém turnaji získala dvojice také nejvíce bodů v kvalifikaci pro ME. Oba hráči měli letos poslední šanci na prvenství, kterou maximálně využili.

Týmy na druhém až pátém místě spolu hrály vyrovnané zápasy a o pořadí musel dokonce při shodném počtu bodů rozhodnout až lepší brankový rozdíl. Tento klíč přinesl druhé místo a stříbrné medaile týmu Sokola Zlín – Prštné (Tomáš Horák – Dominik Otásek).Bronzové medaile pak zůstaly “doma”, když je vybojoval tým Favoritu Brno (Patrik Krejčí – Michal Fryčar). Právě pro brněnského Patrika Krejčího to byl také poslední turnaj v této věkové kategorii.

Nejhorší brankový rozdíl měl z této trojice tým Šitbořic (Martin Drabálek – Štěpán Urbánek), který  těsně pod stupni vítězů. Tým Šitbořic měl jistě větší ambice na umístění, stejně tak i kombinovaný tým Praha/Svitávka (Jan Kripner – Jan Hrdlička), který ztratil dva zápasy nejtěsnějším rozdílem a musel se tak v součtu spokojit s pátým místem. Poslední skončil nováček v soutěži, juniorský tým MO Svitávky (David Petr – Michal Musil), pro který by bylo vzhledem věku 15 let jiné než poslední místo spíše zázrakem.

FOTO Jiří Hrdlička

Autor článku: Jaroslav Cícha