Sálovka

Hrdlička s Loskotem opět po roce získali titul pro Svitávku

Hrdlička s Loskotem opět po roce získali titul pro Svitávku

Tým SC Svitávka 1 ve složení Jiří Hrdlička st. a Pavel Loskot byl vyhlášen mistry ČR v kolové pro rok 2020. Pro Svitávku byla letošní sezona v kategorii Elite výsledkově velmi úspěšná. Oba její týmy totiž v konečném součtu skončily na stupních vítězů. Mezi zlatý a bronzový tým Svitávky 2 (Jiří Hrdlička ml. – Roman Staněk) se na stříbrnou pozici vklínil Sokola Zlín – Prštné 2 (Miroslav Gottfried – Ludvík Písek).

Letošní neobvyklou a zkrácenou sezónu nejvyšší české soutěže – Škoda Extraligy 2020 poznamenaly, tak jako všechny ostatní soutěže, dvě nucené pauzy během roku, které neumožnily plnohodnotnou přípravu během sezóny a pouhé dva týdny před plánovaným vrcholem sezóny – finále mistrovství republiky pro rok 2020 přišlo další přerušení. Proto byly výsledky vyhlášeny na základě tabulky po čtyřech odehraných kolech nejvyšší soutěž.

Zlato tedy s pohodlným náskokem patnácti bodů získal po roce tým SC Svitávky I, který zaváhal pouze na jednom ze čtyř kol a v posledních šesti letech se tak z domácího prvenství může radovat již popáté. Tým SC Svitávky si zajistil také s velkým náskokem kvalifikaci pro seriál SP pro rok 2021.

Na druhém místě se umístil tým Sokola Zlín – Prštné 2 (Písek – Gottfried), pro které bylo druhé místo a s ním i stříbrné medaile stejným výsledkem jako i v předešlých dvou letech. Bronzové medaile získal nejmladší celek nejvyšší soutěže MO Svitávky (Hrdlička ml. – Staněk) a pouhá ztráta tří bodů na Zlín znamenaly pro tuto dvojici doposud nejlepší společný výsledek v kategorii Elite. Jelikož se na SP kvalifikují vždy tři dvojice, budou si i Hrdlička mladší se Staňkem přát, aby se situace v Evropě zlepšila a SP se mohl uskutečnit.

Předání medailí a dodatečné vyhlášení spojené se společenským večerem bylo avizováno na 19. prosince, ale to se z důvodu protiepidemických opatření uskutečnit nemohlo. Předávání medailí se tak uskutečnilo ve venkovních prostorách cyklistického velodromu na brněnském Favoritu.

V nejvyšší soutěži pro rok 2021 zůstávají dále týmy Favoritu Brno (Jan Havlíček – Robert Zvolánek) a Sokola Zlín Prštné 1 (Martin Struhař – Jan Krejčí). Sedmičlenné startovní pole nejvyšší soutěže doplní dva postupující týmy z I. ligy – Sokol Šitbořice (Marek Topolář – Miroslav Starý) a SC Prima Nezamyslice (Petr a Martin Přikrylovi). Ze Škoda Extraligou se pro příští sezónu naopak loučí týmy Plzně a Favoritu Brno 2, které sestupují do I. ligy.

FOTO Josef Vild

Autor článku: Jaroslav Cícha