Silnice

Rota uhájil žlutý trikot na Sazka Tour

Rota uhájil žlutý trikot na Sazka Tour

Italský jezdec Lorenzo Rota (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) uhájil v dnešní třetí etapě Sazka Tour žlutý trikot vedoucího jezdce závodu. Ta vedla z Moravské Třebové a po 150 kilometrech a dvou výšlapech na Dlouhé stráně a vyhrál ji Kamiel Bonneu z Belgie, který v těsném dojezdu porazil Anthona Charminga z Dánska. Rota dojel na šestém místě s odstupem dvou vteřin, což mu stačilo.

Výrazně mu k tomu pomohl nejlepší Čech Jan Hirt. V etapě obsadil jedenácté místo a zejména v závěrečném kopci byl velmi aktivní, ovšem pracoval především pro svého lídra. „Myslím, že dneska jsem mohl zaútočit, měl jsem nohy na vítězství. Ale poslední kopec jsem udával tempo klukům a jsem moc rád, že to vyšlo a ten žlutý dres jsme udrželi, i když jsme nebyli na stupních vítězů. Ostatní měli dnes v závěru lepší nohy. Ale závod to byl hezký, docela se hodilo, že se zlepšilo počasí a trochu jsme se zchladili a naštěstí jsme nezmokli,“ zhodnotil etapu Hirt.

Krátce po startu se do úniku dostala početná skupina dvanácti lidí, v níž byli čtyři čeští jezdci – J. Bárta a Otruba (oba Elkov Kasper), Kašpar (ATT Investments) a Turek (Team Felbermayr – Simplon Wels). Skupina dlouho držela náskok, ale asi třicet kilometrů před cílem v prvním stoupání na Dlouhé stráně byli postupně všichni dostiženi. Hlavní peloton se sjel a do druhého výjezdu na obávaný kopec v Jeseníkách se vydal pohromadě.

Pak se ale roztrhal, velmi aktivní byli právě jezdci týmu Intermarché Wanty Gobert Materiaux. Hirt se dlouho pohyboval a viditelně se cítil lépe než v minulých etapách. „Dobré to bylo, mohl jsem udělat výsledek i pro sebe, ale bylo potřeba pomoci týmovým kolegům, dodal Hirt.

Závěrečná nedělní etapa Sazka Tour měří 180 kilometrů ze Šumperka do Šternberka a cyklisty na ní čeká 2720 výškových metrů. Je na ní plno náročných stoupání, ale dá se očekávat, že Hirtův tým už si celkové vedení pohlídá. „Zítra to bude našim klukům sedět víc, má to i víc technický dojezd, takže věřím, že to udržíme,“ dodal Hirt.

Velice spokojený byl v cíli Jan Kašpar. Vyhrál totiž dvě horské prémie a to jej posunulo co čela klasifikace vrchařské soutěže a v neděli obleče puntíkatý dres pro nejlepšího jezdce této soutěže.

Výsledky:

3. etapa: Moravská Třebová – Dlouhé stráně (149,4 km):

1. Bonneau (Belg.) 3:49:24, 2. Charming (Dán.), 3. Staume Mittet (Nor.) oba stejný čas, 4. Colleoni (It.), 5. Zana, 6. Rota (všichni It.) všichni +2, …11. Hirt (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) +11, 33. Schuran (ATT Investments) +3:19, 37. T. Kopecký (Abloc CT) +3:56, 43. Řeha (Elkov Kasper) +5:37, 45. Turek (Team Felbermayr – Simplon Wels), 46. J. Bárta (Elkov Kasper) oba 6:30.

Pořadí po třetí etapě:

1. Rota 13:05:35, 2. Charming +1, 3. Colleoni +3, 4. Zana +3, 5. Onley (Brit.) +4, 6, Staune Mittet +9, …13. Hirt +59, 26. Schuran +5:13, 32. T. Kopecký +7:25, 33. Řeha +7:38, 38. Furek +9:11, 39. J. Bárta +9:30, 44. Otruba +11:26, 48. Neuman +12:03, 50. Kukrle (všichni Elkov Kasper) +12:50.

FOTO Sazka Tour

Autor článku: Jaroslav Cícha