Silnice

Pořadatelé Tour de l’Avenir závod zrušili

Pořadatelé Tour de l’Avenir závod zrušili

Příliš dlouho se z pozvání na Tour de l’Avenir mladí čeští jezdci netěšili. Po dvouleté přestávce se měli postavit na vrcholný podnik kategorie U23, ale závod byl pořadateli kvůli koronavirové pandemii zrušen. Jedním z podstatných důvodů je prakticky nemožnost staru jezdců z Ameriky, Asie a Afriky.

Sedmapadesátý ročník Tour de l’Avenir byl naplánován na redukované šestietapové klání od 14. do 19. srpna, z obvyklých deseti etap.

Zrušení je pro jezdce komplikací, protože Tour de l’Avenir je podstatným testem pro závodníky této věkové kategorie, odkud ti nejlepší násedně míří do WorldTourový stájí. Mezi dřívější vítěze patří Tobias Foss (Jumbo-Visma), Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), vítěz 2019 Tour de France Egan Bernal (Team Ineos), David Gaudu (Groupama-FDJ), Marc Soler (Movistar), Miguel Angel Lopez (Astana) či Nairo Quintana a Warren Barguil (Arkea-Samsic).

„Rozdíl ve zdravotních zárukách přijatých před akcí a potřeba ´hermetické bubliny´ v týmech z regionů celého světa s různou úrovní uvědomění, by mohly ohrozit absolutní prioritu, která musí odpovídat zdravotním podmínkám,“ vysvětlili organizátoři svůj krok.

Autor článku: Jaroslav Cícha