Silnice

Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční ME

Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční ME

Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.

„Nechci dopředu slibovat, že jedeme pro několik medailí, protože Evropa v tomto termínu ke konci sezony je trochu nevyzpytatelná, ale budeme bojovat. Určitě tam máme několik adeptů na přední umístění,“ řekl reprezentační trenér René Andrle.

V mužském týmu bude sázet hlavně na Mathiase Vacka, který pojede silniční závod i časovku. „Mistrovství světa mu úplně nesedlo a doufám, že teď na tom bude líp. Silniční závod končí na technickém okruhu, který může ovlivnit i vítr, ale Vackovi by to mělo vyhovovat,“ uvedl Andrle.

Nominace týmu mužů doznala na poslední chvíli několika nucených úprav kvůli zdravotnímu stavu či týmovým zájmům některých závodníků, takže v tuto chvíli jsou jistá tři jména. Ale počet by se měl rozšířit.

V úvahu připadá např. nominace ostříleného Zdeňka Štybara. „V minulých dnech byl nemocen a čekáme na jeho finální verdikt, jak se bude cítit. Jsme ve spojení i s Michalem Schleglem, který jede Vueltu. Uvidíme, v jakém stavu ji dokončí. Každopádně chceme, abychom silniční závod mužů jeli v maximálním počtu šesti lidí. Řešíme to každý den, ale není to nic lehkého, protože některé závodníky nechtějí uvolnit jejich týmy a jiní už se třeba v tomto období na start na šampionátu necítí,“ vysvětlil Andrle.

Z výše zmíněných důvodů proto např. v nominaci není ani Pavel Bittner, člen WorldTour týmu DSM. Ten by ještě mohl startovat v kategorii U23, kde by zřejmě patřil k adeptům na čelní příčky. „Má jiný program se svým týmem a startovat na Evropě nechtěl,“ prozradil reprezentační trenér.

„Přesto máme hlavně v mládežnických kategoriích řadu lidí, kteří můžou pomýšlet vysoko. Ať je to třeba junior Král nebo Kvasničková a Kopecky v závodě žen U23. Věřím, že z celkového pohledu to bude lepší vystoupení než na mistrovství světa,“ dodal trenér reprezentace.

Definitivní podoba nominace bude jasná v nejbližších dnech.

Program a nominace reprezentace ČR

20. 9.: časovky všech kategorií – muži (28,6 km, Mathias Vacek), ženy (28,6 km, Denisa Slámová), 

ženy U23 (19,8 km, Kristýna Burlová, Eliška Kvasničková), junioři (19,8 km, Pavel Šumpík, Kryštof Král), juniorky (19,8 km, Nela Kaňkovská, Kateřina Douděrová).

22. 9. – silniční závod mužů U23 (134,9 km): Jakub Ťoupalík, Karel Camrda, Daniel Mráz, Milan Kadlec, Matyáš Kopecky, Tomáš Přidal, silniční závod žen U23 (106,4 km): Kristýna Burlová, Eliška Kvasničková, Julia Kopecky, Nela Slaníková, Barbora Němcová.

23. 9. – silniční závod juniorů (109,3 km): Pavel Šumpík, Kryštof Král, Jan Podařil, Martin Bárta, Štěpán Zahálka, Daniel Rubeš, silniční závod žen (129,6 km): Tereza Neumanová, Jarmila Machačová, Nikola Bajgerová. 

24. 9. – silniční závod juniorek (68,2 km): Nela Kaňkovská, Kateřina Douděrová, Iva Kovaříková, Adéla Marková, Patricie Müllerová, silniční závod mužů (199,8 km): Mathias Vacek, Matěj Zahálka (další jména budou doplněna).

FOTO: Jaroslav Svoboda 

Autor článku: Admin