ČSC

Petr Marek se stal předsedou komise MTB při UEC

Petr Marek se stal předsedou komise MTB při UEC

Dva čeští zástupci byli zvoleni do nových komisí Evropské cyklistické unie (UEC). Po březnových volbách vrcholných představitelů UEC rozhodla správní rada o složení komisí různých odvětví na roky 2021-2025. Prezident ČSC Petr Marek byl zvolen předsedou komise UEC horských kol a Veronika Kripnerová členkou komise UEC pro sálovou cyklistiku.

„Zvolení do tak významné funkce mě těší, ale znamená to další práci. Na druhou stranu tím budu mít více možností ovlivnit rozvoj této disciplíny a také přivedení více závodů horských kol na naše tratě, ale to platí i v případě dalších disciplín. Každé zastoupení české cyklistiky v evropských strukturách vítám a věřím, že by to mohlo naší cyklistice pomoci,“ řekl Petr Marek, který se tím automaticky stal i členem komise MTB UCI.

Vedení UEC potvrdilo také některé termíny. Mistrovství Evropy 2021 na dráze U23 a juniorů se uskuteční v nizozemském Apeldoornu od 17. do 22. srpna a první ME BMX Flatland ve dnech 3. a 4. června v Bochumi v Německu. Rovněž UCI potvrdila dohodu s evropským olympijským výborem o zahrnutí cross country a BMX Freestyle Park do programu Evropských her v roce 2023 plánovaných do Krakova od 21. června do 3. července.

Autor článku: Jaroslav Cícha