Silnice

Otruba ve Francii druhý v etapě, třetí celkově

Otruba ve Francii druhý v etapě, třetí celkově

Velmi dobře si vedli jezdci české stáje Elkov Kasper na etapovém závodu Alpes Isére Tour ve Francie, který je v kalendáři UCI v kategorii 2.2. Poslední královská etapa zamíchala pořadím a z našich jezdců z ní vytěžil nejvíce Jakub Otruba, který v ní dojel druhý a v celkovém pořadí se vyhoupl na třetí místo.

Již předem bylo zřejmé, že dnešní etapa bude vyvrcholením celého závodu. Čtyři vrchařské prémie první kategorie, nejvyšší bod etapy 1428 m n. m. a nespočet táhlých stoupání. Týmová spolupráce Elkov Kasper přinesla ovoce i v podobě prvenství v týmovém hodnocení.

Posledních 20 km patřilo klesání do cílového města Crolles. Spolu s Otrubou bojují o nejvyšší příčky Nizozemec Sjoerd Bax, Francouz Bennet a šest kilometrů před cílem dojíždí duo z úniku. Ve spurtu Otruba podlehl pouze Baxovi.

„Jsem moc rád, že se mi povedlo zajet takový výsledek. Myslím, že mi to hodně dalo a budu si v dalších závodech víc věřit. Věděl jsem, že na to Bax má, tak jsem mu jel v háku a jsem rád, že jsem se za ním udržel až do cíle,“ řekl Otruba

Adam Ťoupalík vybojoval celkové 8. místo. Pro Michala Schlegela skončil 30. ročník francouzského závodu na 12. místem. „Potvrdili jsme, že i v takto těžkém závodě dokážeme být mezi nejlepšími. Byl to pro nás první těžký etapový závod a věřím, že ještě máme na to se dostat na vyšší výkony. V létě nás čeká ještě spousta důležitých závodu a já věřím, že máme na to ukázat, kdo patří na přední příčky,“ dodává Ťoupalík.

Z Francie si Elkov Kasper odváží celkem 26 UCI a také prvenství v soutěži týmů. V příštích dvou týdnech čekají na jezdce týmu Elkov Kasper závody ve Slovinsku, Polsku a Rakousku.

Výsledky:

5. etapoa:

1. Bax (Niz.) 3:58:40, 2. Otruba (Elkov Kasper), 3. Bennet (Fr.) oba stejný čas, …6. A.Ťoupalík, 11. Schlegel (oba Elkov Kasper) oba +1:39, 28. Turek (Team Felbermayr – Simplon) +7:30, 50. J. Bárta, 54. Neuman oba +14:16, Kukrle (všichni Elkov Kasper) nedokončil.

Konečné pořadí:

1. Bax 18:48:55, 2. Charming (Dán.) +1:58, 3. Otruba +2:02, …8. A. Ťouplík +3:44, 12. Schlegel +3:50, 26. Turek +9:41, 51. Neuman, 52. J. Bárta oba +23:01.

FOTO Elkov Kasper

Autor článku: Jaroslav Cícha