Silnice

Otruba celkově třetí v Turul Romaniei

Otruba celkově třetí v Turul Romaniei


Celkové třetí místo vybojoval Jakub Otruba v závodu první kategorie kalendáře UCI v Turul Romaniei. Daniel Babor vybojoval druhý etapový vavřín, když ovládl po 96 kilometrech na okruzích v Bukurešti závěrečnou etapu. Vítěz sobotní královské etapy Otruba udržel třetí příčku celkového pořadí. V hodnocení týmů dokončil Elkov Kasper na druhém místě. Sestava Babor, Otruba, Bárta, Kukrle, Zahálka a Obdržálek připsala na týmové konto během Turul Romaniei kategorie celkem 130 UCI bodů.

„Dnes to bylo prostě super. S klukama jsme to zvládli, jak nejlépe to šlo. A nejen dnes, ale po celou tour a dnešek tomu jen nasadil korunu. Vývoj závěru etapy hrál pro nás. Dva okruhy před cílem dojel peloton jezdce z úniku, a zatímco jednotlivci nastupovali a tým lídra musel pokrývat nástupy, my jsme jeli v klidu v pelotonu. Sám jsem klukům říkal, ať šetří síly a nechají ostatní vyblbnout. Přesně tak jsme to taky udělali, dva kilometry před cílem najeli na špici a vyšlo to. Cílová rovina byla široká a dlouhá, takže jsme si to pohlídali a nedali ostatním šanci,“ popsal spolupráci Daniel Babor.

Také Jakub Otruba hodnotil pozitivně vystoupení celého týmu: „Vyhráli jsme tady tři etapy a v celkovém pořadí odjíždíme se třetím místem. Myslím, že jsme se ukázali skvěle a na konec sezóny jsme předvedli, že pořád máme chuť závodit a máme na to nohy. Těšíme se na Slovensko, kde už od úterý pojedeme závěrečný etapák sezóny a snad se ukážeme v dobrém světle i tam. Bude to v těžké konkurenci, ale třeba se povede nějaké body vyjet.“
Konečné pořadí:

  1. Stewart (Brit.) 16:56:20, 2. Raileanu (Run.) +13, 3. Otruba +14, …13 . J. Bárta +1:26, 15. Kukrle +1:27, 20. Schlegel +1:30, 35. Zahálka +1:47, 47. Schoran (všichni ČR) +9:07.
    FOTO Vladimír Vávra

Autor článku: Jaroslav Cícha