Cyklokros

Nominace na evropský cyklokrosový šampionát

Nominace na evropský cyklokrosový šampionát

Na první vrchol cyklokrosové sezony, který, bude evropský šampionát 6. – 7. listopadu v nizozemském Col du Vam nominoval český reprezentační trenér Petr Klouček devatenáct jezdců. V elitních kategoriích se ovšem představí pouze dvojice mužů Michael Boroš a Šimon Vaníček, v závodě ženy budou české barvy chybět zcela.

Naopak nejvíce se ve čtvrtek na cestu do dějiště ME vydá šest juniorů, po pěti budou české barvy hájit juniorky a muži kategorie U23 a posledním zástupcem bude Kristýna Zemanová mezi ženami U23.

„V podstatě jsme se snažili udělat nominaci tak, aby většina mladých a perspektivních závodníků a závodnic startovala a na takovémto závodě se mohli ukázat. Doufáme ve více umístění do desátého místa a určitě v nějaké kategorii bychom chtěli medaili. Já si myslím, že junioři a juniorky nějakou šanci mají, u kategorií U23 se to špatně odhaduje, tam je již konkurence podstatně větší,“ prozradil Petr Klouček, který bude v roli trenéra u velké akce po více než deseti letech

V sobotu 6 . listopadu se jedou závody juniorek, mužů U23 a žen, v neděli 7. listopadu juniorů, žen U23 a mužů.

Nominace na ME 6.-7. listopadu Col du Vam:

Juniorky:  Vanda Dlasková, Eliška Hanáková, Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková, Julia Kopecky, (náhradnice Karla Nováková)

Junioři:

Václav Ježek, Maximilián Kerl, Jakub Kuba, Ondřej Novotný, Filip Samec, Adam Seeman, (náhradník Patrik Černý)

Ženy- U23:

Kristýna Zemanová

Muži U23:

Robert Hula, Pavel Jindřich, Jakub Říman, Matěj Stránský, Matyáš Fiala

Muži – elite:

Michael Boroš,  Šimon Vaníček.

FOTO Jiří Holý

Autor článku: Jaroslav Cícha