Boroš skončil v Zonhovenu při SP čtrnáctý

Velice dobře vstoupil do letošního Světového poháru v cyklokrosu nejlepší český jezdec Michael Boroš. Ve čtvrtém dílu seriálu, prvním v Evropě, si v belgickém Zonhovenu dojel pro 14. místo. Zvítězil domácí Belgičan Toon Aerts, mezi ženami byla nejrychlejší Nizozemka Denise Betsemaová.

Po třech závodech ve Spojených státech amerických, kterých se z českých cyklokrosařů zúčastnila pouze Kateřina Nash, jež v USA žije, se poprvé o body jelo v Evropě. Nash nestartovala, a z našich závodnic jela pouze sedmnáctiletá Julia Kopecká žijící v Nizozemí a při debutu v seniorském SP obsadila 39. pozici.

Aerts si dojel pro první vítězství v sezoně s náskokem 10 vteřin před Larsem van der Haarem z Nizozemí, třetí skončil s odstupem 14 vteřin vítěz dvou zámořských závodů Eli Iserbyt z Belgie a udržel se v průběžném vedení. Boroš se v prvním kole pohyboval v závěru první dvacítky, pak klesl na 23. místo, ovšem poté se neustále posouval kupředu a čtrnácté místo je výsledek, který v SP již dlouho nezajel. Na vítěze ztratil dvě a půl minuty.

Zatímco v mužském závodě obsadili šest z prvních sedmi míst Belgičané, Nizozemky se seřadily na všech prvních sedmi pozicích. Také Betsemaová vyhrála poprvé sezoně, o 46 vteřin porazila mistryni světa Lucindu Brandovou a vede před ní těsně SP.

Světový pohár pokračuje za týden opět v Belgii v Overijse, poté nejlepší krosaři světa přijedou do Tábora.

1. Betsemaová 47:44, 2. Brandová +46, 3. Alvaradová +1:08, 3. Pieterseová +1:20, 5. van Empelová +1:35, 6. van Anrooijová (všechny Niz.) +1:36, …39. Kopecká (ČR) -2 kola.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Betsemaová 125, 2. Brandová 122, 3. Vosová (Niz.) 102, 4. Pieterseová 82, 5. Kastelijnová (Niz.) 68, 6. Vasová Kata Blanka (Maď.) 65, ..22. Nash (ČR) 24.

1. Toon Aerts (Belg.) 58:58, 2. van der Haar (Niz.) +10, 3. Iserbyt +14, 4. L. Sweeck +19, 5. Hermans +26, 6. M. Vanthourenhout (všichni Belg.) +37,, …14. Boroš +2:33, 32. Stránský (oba ČR) -3 kola.

1. Iserbyt 135, 2. Hermans 107, 3. Toon Aerts 104, 4. M. Vanthourenhout 100, 5. van der Haar 94, 6. Adams (Beg.) 72, …25. Boroš 12.