Na silničním ME pojede 21 Čechů

Celkem jedenadvacet českých reprezentantů se představí na letošním evropském šampionátu, který se uskuteční od 8. do 12. Září v italském v Trentu. Na programu budou časovky a silniční závody pro kategorie juniorek, juniorů, mužů U23. Žen U23, mužů elite a žen elite. České zastoupení nebude jen v kategoiri žen U23.

Do dějiště šampionátu odjíždí první část výpravy v pondělí 6. září, druhá pak o dva dny později 8. září. „Vždy myslíme na ty nejvyšší cíle a jinak tomu nebude ani letos. Je pravda, že na loňském evropském šampionátu jsme si nastavili laťku hodně vysoko. Na mistrovství pojedou ti nejlepší závodníci, které v daných kategoriích máme,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

To bohužel neplatí pro kategorii U23 mužů, v níž chybí Mathias Vacek a Tomáš Kopecký, kteří se ještě nezotavili po pádech na Tour de ´Avenir. „Tomáš v časovce ukázal, že by mohl myslet hodně vysoko, to platí i v případ Mathiase. Bohužel, takový je sport,“ pokračoval Konečný a poukázal i na vystoupení mladíků na Závodu míru juniorů. „Rozhodně mají šanci, poslední den na ZMJ ukázali svoji sílu. Navíc většina z nich je v této kategorii prvním rokem a to je výhoda pro příští rok,“ dodal český kouč.

Čeká nominace na ME v Trentu (8.-12. Září):

Junioři:

Štěpán Telecký, Matyáš Kopecký, Milan Kadlec, Daniel Sporysch, Adam Seeman, Daniel Mráz.

Časovka: Telecký, M. Kopecký.

Muži elite:

Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Michael Kukrle, Daniel Turek, Adam Ťoupalík, Jan Hirt.

Časovka: J. Bárta.

Muži U23:

Petr Kelemen, Pavel Bittner, Karel Camrda, Jakub Ťoupalík.

Juniorky:

Julia Kopecky, Eliška Kvasničková.

 Časovka:

Kopecky, Kvasničková.

Ženy elite:

Nikola Nosková, Nikola Bajgerová, Tereza Neumanová.

FOTO Jan Brychta, Patrik Pátek

Autor článku: Jaroslav Cícha