Silnice

Na silničním ME pojede 21 Čechů

Na silničním ME pojede 21 Čechů

Celkem jedenadvacet českých reprezentantů se představí na letošním evropském šampionátu, který se uskuteční od 8. do 12. Září v italském v Trentu. Na programu budou časovky a silniční závody pro kategorie juniorek, juniorů, mužů U23. Žen U23, mužů elite a žen elite. České zastoupení nebude jen v kategoiri žen U23.

Do dějiště šampionátu odjíždí první část výpravy v pondělí 6. září, druhá pak o dva dny později 8. září. „Vždy myslíme na ty nejvyšší cíle a jinak tomu nebude ani letos. Je pravda, že na loňském evropském šampionátu jsme si nastavili laťku hodně vysoko. Na mistrovství pojedou ti nejlepší závodníci, které v daných kategoriích máme,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

To bohužel neplatí pro kategorii U23 mužů, v níž chybí Mathias Vacek a Tomáš Kopecký, kteří se ještě nezotavili po pádech na Tour de ´Avenir. „Tomáš v časovce ukázal, že by mohl myslet hodně vysoko, to platí i v případ Mathiase. Bohužel, takový je sport,“ pokračoval Konečný a poukázal i na vystoupení mladíků na Závodu míru juniorů. „Rozhodně mají šanci, poslední den na ZMJ ukázali svoji sílu. Navíc většina z nich je v této kategorii prvním rokem a to je výhoda pro příští rok,“ dodal český kouč.

Čeká nominace na ME v Trentu (8.-12. Září):

Junioři:

Štěpán Telecký, Matyáš Kopecký, Milan Kadlec, Daniel Sporysch, Adam Seeman, Daniel Mráz.

Časovka: Telecký, M. Kopecký.

Muži elite:

Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Michael Kukrle, Daniel Turek, Adam Ťoupalík, Jan Hirt.

Časovka: J. Bárta.

Muži U23:

Petr Kelemen, Pavel Bittner, Karel Camrda, Jakub Ťoupalík.

Juniorky:

Julia Kopecky, Eliška Kvasničková.

 Časovka:

Kopecky, Kvasničková.

Ženy elite:

Nikola Nosková, Nikola Bajgerová, Tereza Neumanová.

FOTO Jan Brychta, Patrik Pátek

Autor článku: Jaroslav Cícha