Mládež a ženy bojují o domácí dráhové tituly

O domácí dráhové tituly bojují bezprostředně po evropském šampionátu v Praze ve vytrvalostních disciplínách mládežnické kategorie a ženy. Ve stíhacím závodě družstev  juniorů kralovalo kvarteto Vojtěch Soukup, Ondřej Pokorný, Radovan Štec a Matyáš Koblížek (TUFO Pardus Prostějov), v kvalifikaci navíc zajelo časem český rekord 4:21,937.

To samé se podařilo juniorkám ve složení Patricie Müllerová, Eliška Grulichova (obě TUFO Pardus Prostějov), Adéle Marková (Dukla Praha) a Barbora Němcová (Sportcomplex Břeclav) časem 5:03,798.

Zlatý z ME v madisonu junior Milan Kadlec z Dukly Praha vybojoval dva tituly, když vyhrál stíhací závod a scratch. Stíhací závod žen vyhrála Kateřina Kohoutková, ve scratchi vystoupila na nejvyšší stupeň Petra Ševčíková a v bodovacím závodu Nicole Hartychová (všechny Dukla Praha).

Výsledky:

Mladší žáci:

Stíhací závod:

Finále: Bradáč (Dukla Praha) 2:57,495 – Trousil (TJ Stadion Louny) 3:06,340, 3. Strakatý (Dukla Praha) 2:58,121.

Stíhací závod družstev:

1. Čtrnáctý, Icha, Strakatý, Bradáč (Velo Akademnie Kladno/Dukla Praha) 4:30,573.

Scratch:

1. Bradáč, 2. Markusek (KOVO Praha), 3. Strakatý.

Starší žáci:

Stíhací závod:

Finále: Tesařík (Mapei Merida Kaňkovský) 2:37,649 – La Carbonara (TJ Favorit Brno) 2:39,578, 3. Kaniščev (TUFO Pardus Prostějov) 2:47,354.

Stíhací závod družstev:

1. Tesařík, La Carbonara, Hubáček, Branč (Mapei Merida Kaňkovský/TJ Favorit Brno) 2:37,028.

Scratch:

1. Žufánek (Mapei Merida Kaňkovský), 2. Tesařík, 3. Branč (TJ Favorit Brno).

Kadeti:

Stíhací závod:

Finále: Podařil (Dukla Praha) 2:23,428 – Vavro (TJ Favorit Brno) 2:25,000, 3. Krák (Dukla Praha) 2:27,043.

Stíhací závod družstev:

1. Frajbiš, Bradáč, Král, Podařil (Dukla Praha) 3:30,305.

Scratch:

1. Podařil, 2. Král, 3. Peterka (SK Petřín Praha).

Junioři:

Stíhací závod:

Finále: Kadlec (Dukla Praha) 2:08,304 – Vysočan dojet, o 3. místo: Telecký (oba TJ Favorit Brno) 3:38,834 – Soukup (TUFO Pardus Prostějov) 3:41,908.     

Stíhací závod družstev:

Finále: Soukup, Pokorný, Štec, M. Koblížek (TUFO Pardus Prostějov) 4:23,334 – Muroň, Telecký, Vysočan, Kadlec (TJ Favorit Brno/Dukla Praha) 4:31,091, 3. Kroc, Řehoř, Hladík, Rich. Kobr, Rob. Kobr (SK Petřín Plzeň/Roman Kreuziger Cycling Academy) 3:49,152.                   

Scratch:

1. Kadlec, 2. M. Koblížek, 3. Rob. Kobr.

Žačky:

Stíhací závod:

Finále: Krátká (FORCE Team Jeseník) 2:50,145 – Jarošová (Dukla Brno) 2:57,053, 3. Benešová (Sportcomplex Břeclav)        2:55,404.

Stíhací závod družstev (žačky a kadetky):

1. Strakatá, Laláková, Hermanová, Jadrná (Dukla Praha/Sportcomplex Břeclav) 3:54,831.            

Scratch:

1. Jarošová (Dukla Praha), 2. Benešová (Sportcomplex Břeclav), 3. B. Lazarová (TJ Favorit Brno).

Kadetky:

Stíhací závod:

Finále: Jadrná (Sportcomplex Břeclav) 2:42,187 – Strakatá (Dukla Praha) 2:44,066, 3. Pittnerová (Mapei Medida Kaňkovský) 2:46,750.  

Scratch:

1. E. Lazarová (TJ Favorit Brno), 2. Richterová (TUFO Pardus Prostějov), 3. Jadrná.

Bodovací závod:

1. Míčová (FORCE Team Jeseník) 14, 2. Richterová 10, 3. Hrůzová (Sportcomplex Břeclav) 9.

Juniorky:

Stíhací závod:

Finále: Marková (Dukla Praha) 2:37,578 – Müllerová 2:37,832, 3. Grulichová (obě TUFO Pardus Prostějov) 2:45,154.          

Stíhací závod družstev:

Finále: Müllerová, Grulichová, Marková, Němcová (TUFO Pardus Prostějov/Dukla Praha/Sportcomplex Břeclav) 3:06,126 – Rupová, Hermanová, Krochmalová, Runtová (FORCE Team Jeseník/Sportcomplecx Břeclav/Dukla Praha) dojety.

Scratch:

1. Němcová, 2. Marková, 3. Runtová (Dukla Praha).

Ženy:

Stíhací závod:

Finále: Kohoutková (Dukla Praha) 4:02,187  – V. Bartoníková (Dukla Brno) 4:06,604, o 3. místo: Parmová (TJ Stadion Louny) 4:13,264 – Hejhalová (Dukla Praha) 4:15,203.             

Stíhací závod družstev:                                                                                      

1. Hartychová, Hejhalová, Kohoutková, Ševčíková (Dukla Praha) 5:05,739.     

Scratch:

1. Ševčíková, 2. V. Bartoníková, 3. Hejhalová.

FOTO Martin Cetkovský

Autor článku: Jaroslav Cícha