Dráha

Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu

Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu

Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.

Před rokem v nizozemském Apeldoornu získali mladí Češi bronzovou medaili, ale dnes neměli v závodu prakticky soupeře. V prvním spurtu byli čtvrtí, ve druhém třetí a po třetím vítězném se již dostali do čela. Z dvanácti spurtů v celém závodě v jedenácti bodovali a závodem prošli bez nejmenší krize a zcela přesvědčivě zvítězili s jasným osmibodovým náskokem před dvojici Nizozemců a bronz získali jezdci Británie.

„Byl to takový závod, že jsem hned od začátku viděli, že máme převahu. Již loni jsme myslím byli nejlepší, ale udělali jsme chyby. Do spurtů jsme si více věřili a bylo to o tom zase neudělat chybu a jet takticky dobře. To se podařilo a kontrolovali jsme situaci celý závod,“ řekl Milan Kadlec. Ten spíše spurty rozjížděl pro svého kolegu Matyáše. „Do spurtů spíše chodil on, ale  asi dvakrát nebo třikrát to vyšlo na mě. Individuální bodovačka mi tak dobře nevyšla i když jsem na to měl. Já zkoušel odjíždět, ale Ital vždy přijel s celým balílkem za mnou a vůbec nestřídal, takže dnes jsem si zpravil náladu dokonale,“ dodal Kadlec.

Veronika Jaborníková skončila v kerinu na šestém místě. Jan Voneš a Adam Křenek v madisonu 23 obsadili šesté místo, když se rozjeli až v závěru. V jedenáctém bodovaném spurtu získali první bod, v následném vyhráli (5 bodů), ale stačilo jen na posun do první šestky. Petra Ševčíková a Kristýna Burlová (U23) do madisonu nenastoupily, když po pádu má Burlová zhmožděné rameno.

Výsledky:

Muži U23:

Keirin:

1. Bianchi, 2. Napolitano (oba It.), 3. Höhne (Něm.), …Šťastný (ČR) nepostoupila z 1. kola.

Madison:

1. Dorenbos, Heijnen (Niz.) 54, 2. Nilsson-Julien, Watson (Brit.) 37, 3. Masche, Teutenberg (Něm.) 26, …6. Voneš, Křenek (ČR) 6.

Junioři:

Madison:

1. Kadlec, M. Koblížek (ČR) 34, 2. Abma, Willemsen (Niz.) 26, 3. Hicks, Tarling (Brit.) 23

Ženy U23:

Keirin:

1. Pröpsterová (Něm.), 2. Kouameová (Fr.), 3. Petriová (Pol.), …6. V. Jaborníková (ČR).

Madison:

1. Zanardiová, Vitillová (It.) 36, 2. Lewisová, Kingová (Brit.) 31, 3. de Clercqová, Bossuytová (Belg.) 28.

Juniorky:

Madison:

1.Eenhovenová, van der Wolfová (Niz.) 23, 2. Czaplaová, Simonová (Něm.) 23, 3. Joorisová, Hestersová (Belg.) 13, …11. Němcová, Runtová (ČR) nedokončily.

FOTO Milan Kadlec

Autor článku: Jaroslav Cícha