Mistrovství světa horských kol přivítají italské Dolomity

Horská kola míří ke svému letošnímu třetímu topu, k mistrovství světa v italském Val di Sole. Po olympijských hrách v Tokiu a mistrovství Evropy v Novim Sadu zamíří světová špička jezdců z více než 50 zemí do Dolomit a utká se zde ve všech disciplínách spadajících do tohoto velmi populárního sportovního odvětví, jakým horská kola jsou.

V úterý 24.8.2021 započne program šampionátu kvalifikačními jízdami v short tracku XCC, disciplíně, která si zde odbyde svou premiéru jako samostatná disciplína a bude se v ní bojovat o historicky první titul Mistra světa. Finálové jízdy mužů i žen se pak uskuteční v čtvrtek.

Ve středu 25.8.2021 bude vrcholem dne souboj ve štafetách XCR, v pátek nabídne program MS souboje o titul v E-MTB.

Olympijské cross country XCO je naplánováno pro juniorské kategorie na čtvrtek 26.8.2021 a na sobotu 28.8.2021 pro kategorie U23 a Elite.

Na programu mistrovství světa nebudou chybět rovněž tzv. gravity disciplíny – 4X a DHI (sjezd), které svůj náročný program zakončí v pátek v 4X a v neděli ve sjezdu DHI.

Češi se představí v každé disciplíně programu světového šampionátu.

XCO:

Juniorky: Bedrníková Karolína (Expres CZ – TUFO Team Kolín), Srnská Patricie (Sportreg)

Junioři: Konečný Filip (Nutrend Specialized Racing),  Jech Filip (Adastra Cycling Team), Veverka Václav (CYKLOSTAR Trek Pirelli)

U23 ženy: Holubová Adéla (kola-bbm.cz). Sásková Tereza (ROUVY Specialized), Šafářová Zuzana (ROUVY Specialized)

U23 muži: Samuel Jirouš (ROUVY Specialized), Jan Sáska (ROUVY Specialized), David Šulc (GAPP Systém KOLOFIX MTB Racing Team), Jan Zatloukal Nutrend Specialized Racing)

Elite ženy: Čábelická Jitka (GAPP Systém KOLOFIX MTB Racing Team), Tvarůžková Tereza (Expres CZ – TUFO Team Kolín), Czeczinkarová Jana (LIV Mistral Cycling)

Elite muži: Cink Ondřej (Kross Orlen Cycling Team), Škarnitzl Jan (CYKLOSTAR Trek Pirelli), Vastl Jan (Maloja Pushbikers MTB), Kobes Lukáš (GAPP Systém KOLOFIX MTB Racing Team

XCC:

Ženy Elite:  Čábelická Jitka, Czeczinkarová Jana

Muži Elite: Cink Ondřej, Škarnitzl Jan, Vastl Jan

XCR:

Jan Vastl/Jan Škarnitzl/Lukáš Kobes( bude upřesněno), Jan Zatloukal , Tereza Tvarůžková, Karolína Bedrníková, Tereza Sásková, Filip Konečný

DHI:

Elite muži: Čepelák Jan, Dankanič Filip

Junioři: Novotný Robin, David Cvinger

4X

Elite muži: Tomáš Slavík, Mikuláš Nevrkla, Tomáš Brožík

Elite ženy: Michaela Hájková

Autor článku: csc-admin csc-admin