BMX

Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle

Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle

Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová. Potvrdila tak svou letošní formu, když v srpnu v Mnichově vybojovala také titul evropské šampionky. Ve finálové jízdě MS nestačila pouze na první Američanku Roberts a druhou Švýcarku Ducarroz.

„Iveta ze začátku tréninku bojovala s rozložením parku, který se výrazně lišil od toho, co máme k dispozici v České republice. Nicméně jízdu naplánovala tak, aby do ní mohla zakomponovat své nejlepší triky a zároveň využít co největší množství překážek. Jako jediná ukázala ve své jízdě triky cannon ball nebo superman, které se v ženské kategorii téměř nevidí, nakonec jízdy nechyběl ani backflip. Povedla se jí hned první finálová jízda, která jí i přes jedno chybné odšlápnutí přinesla skvělé třetí místo,“ popsal jízdu Ivety reprezentační trenér Erik Figar.

„Cítím se neuvěřitelně a nepopsatelně, vůbec jsem to nečekala, myslela jsem si, že budu tak desátá, na bednu jsem určitě nemyslela,“ uvedla po závodě Miculyčová. „Za nejtěžší a zároveň nejlepší ze své jízdy považuji trik cannon ball, jsem moc ráda, že se mi povedl,“ dodala ještě Iveta.

První dvě závodnice MS získaly díky umístění také přímý postup na olympiádu do Paříže v roce 2024. Třetí místo postupové nebylo, avšak Iveta díky němu získala významný počet bodů do celkového rankingu, který se bude uzavírat v roce 2024.

V kategorii mužů se žádný z českých reprezentantů do finále nekvalifikoval. Jan Broža skončil v kvalifikaci na 31. místě a Tomáš Beran na 49. místě. Konečné 15. místo obsadil v disciplíně Flatland jediný český zástupce na startu Martin Dražil.

Výsledky:

FREESTYLE BMX, ženy: 

1. Roberts H. (USA) 87,20b., 2. Ducarroz N. (SUI) 84,70b., 3. Miculyčová I. 83,20b

FOTO: Erik Figar

Autor článku: Admin