BMX

Košárková má stříbro z MS v pumptracku

Svůj obrovský potencionál předvedla v Santiagu de Chile na světovém šampionátu Red Bull v pumptracku sedmnáctiletá Sabina Košárková. V poměrně nové cyklistické disciplíně vybojovala stříbrnou medaili, když nestačila pouze na švýcarskou závodnici Chistu von Niederhausernovou, bronz vybojovala Vineta Petersoneová z Lotyšska. Mezi muži vyhrál zlato Nizozemec Niels Bensink.

Košárková již letos skončila třetí mezi juniorkami na mistrovství světa v bikrosu, na evropském šampionátu byla pátá a úspěšně závodí i ve sjezdu. V cyklistickém parku Santa Fe se závod jel jako společný pro všechny kategorie, takže má i první medaili z elite. Obhájkyně zlata z loňského roku z Lisabonu Aiko Gommersová z Belgie se tentokrát musela spokojit až se čtvrtým místem.

1. von Niederhausernová (Švýc.), 2. Košárková (ČR), 3. Petersoneová (Lot.), 4. A. Gommersová (Belg.), 5. Madarasová (SR), 6. Brindjoncová (Fr.).

1. Bensink (Niz.), 2. Bob (USA), 3. Dupont, 4. Clerte, 5. Istil (všichni Fr.), 6. Kincheloe (USA).