Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry

Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry

Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023, kteří v průběhu slavnostního večera převzali z rukou prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou. Jejich jména byla vyryta do podstavce obřího poháru, který už nese jména výherců všech předchozích deseti ročníků.

V průběhu večera byly uděleny i další ceny, vyhlášen byl trenér, objev a tým roku 2023 a do Síně slávy Pražského MTB poháru byl slavnostně uveden legendární závodník a později trenér české cyklokrosové i silniční reprezentace Vojtěch Červínek.  rámci večera pořadatelé rovněž vyhlásili „Osobnosti pražské cyklistiky za rok 2023“ a dlouholetému trenérovi a činovníkovi Antonínovi Eisovi udělili cenu za mimořádný přínos pro pražskou cyklistiku.  

Vítězné trojice 23 věkových kategorií, které v celoročním seriálu horských kol  závodí, pak v průběhu večera převzali z rukou prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka unikátní poháry.

V průběhu večera byly uděleny i další ceny, typické pro ŠKODA Pražský MTB pohár. Z rukou členů Síně slávy, legendárního trenéra Pavla Vršeckého a vicemistra světa Miloslava Kvasničky převzali postupně ocenění „Trenér roku“ úspěšný kouč týmu Jaroslav Kulhavý Cycling Team, Jan Hlásecký, „Objevem roku“ se stala talentovaná Pavlína Kejzlarová z týmu Author Team Stupno a tento tým slavil také prestižní titul „Tým roku“.

FOTO Pavel Křikava

Autor článku: Jaroslav Cícha

Související

Doporučené