Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry

Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023, kteří v průběhu slavnostního večera převzali z rukou prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou. Jejich jména byla vyryta do podstavce obřího poháru, který už nese jména výherců všech předchozích deseti ročníků.

V průběhu večera byly uděleny i další ceny, vyhlášen byl trenér, objev a tým roku 2023 a do Síně slávy Pražského MTB poháru byl slavnostně uveden legendární závodník a později trenér české cyklokrosové i silniční reprezentace Vojtěch Červínek.  rámci večera pořadatelé rovněž vyhlásili „Osobnosti pražské cyklistiky za rok 2023“ a dlouholetému trenérovi a činovníkovi Antonínovi Eisovi udělili cenu za mimořádný přínos pro pražskou cyklistiku.

Vítězné trojice 23 věkových kategorií, které v celoročním seriálu horských kol  závodí, pak v průběhu večera převzali z rukou prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka unikátní poháry.

V průběhu večera byly uděleny i další ceny, typické pro ŠKODA Pražský MTB pohár. Z rukou členů Síně slávy, legendárního trenéra Pavla Vršeckého a vicemistra světa Miloslava Kvasničky převzali postupně ocenění „Trenér roku“ úspěšný kouč týmu Jaroslav Kulhavý Cycling Team, Jan Hlásecký, „Objevem roku“ se stala talentovaná Pavlína Kejzlarová z týmu Author Team Stupno a tento tým slavil také prestižní titul „Tým roku“.