Dráha

Malášek na MS v Káhiře stříbrný, Bártová bronzová

Malášek na MS v Káhiře stříbrný, Bártová bronzová

Na evropském šampionátu juniorů Jakubu Maláškovi těsně unikla medaile, když v sprintu skončil čtvrtý. Vše si ale vynahradil na mistrovství světa juniorů v egyptské Káhiře, kde vybojoval stříbro v olympijské disciplíně keirinu, když rychlejší byl pouze Rus Nikita Kalačnik. Česká vlajka vlála dnes na stupních vítězů dvakrát. Další medaili – bronzovou vybojovala ve vylučovacím závodě Gabriela Bártová.

Malášek postoupil do semifinálové dvanáctky vítězství ve své jízdě. Druhý český jezdec Jakub Vajbar skončil ve své druhé jízdě druhý a musel do oprav. V ní rovněž skončil těsně druhý o pouhých 76 tisícin vteřiny za Indem Davidem Lkathchoongem a závod pro něj skončil. Mistr Evropy z vylučovacího závodu Matyáš Koblížek bez problémů postoupil do finále scratche, ale v něm se mu příliš nevedlo a obsadil 16. místo.

V kvalifikaci sprinterek na letmých 200 metrů zajela Anna Jaborníková osmý nejlepší čas 11,896, Michaela Poulová (12,368) byla šestnáctá. Poulová v boji o postup mezi posledních šestnáct porazila Varvaru Bisjakovou z Běloruska, ale v dalším kole byla nad její síly Alina Lysenková z Ruska. Naopak A. Jaborníková zdolala Joannu Blaszakovou z Polska a postoupila do čtvrtfinále, ale v něm také skončila na Lysenkové.

Výsledky:

Junioři:

Scratch:

1. Mattern (Kan.), 2. Tappeiner (Švýc.), 3. Ursella (It.), …16. M. Koblížek (ČR).

Keirin:

1. Kalačnik (Rus.), 2. Malášek (ČR), 3. Šekelašvili (Rus.), …12. Vajbar (ČR).

Stíhací závod družstev:

Finále: Německo (Boos, Lührs, Jochum, Schröder) 4:02,610 – Itálie 4:03,547, o 3. místo Rusko – Švýcarsko dojeto.

Juniorky:

Vylučovací závod:

1. Schmidová (USA), 2. Eberleová (Něm.), 3. Bártová (ČR).

FOTO Martin Cetkovský

Autor článku: Jaroslav Cícha