MTB

Kulhavý bude jezdit v týmu Česká spořitelna – Accolade

Kulhavý bude jezdit v týmu Česká spořitelna – Accolade

Dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý mění dres. Po dvouletém intermezzu, kdy jezdil sám ve vlastním týmu se vrací zpátky do velkého týmu, v nadcházející sezoně bude hájit barvy týmu Česká spořitelna – Accolade. Dnes to oficiálně oznámil manažer týmu Radim Kořínek a Brand Activation lídr České spořitelny Radomil Štumpa.

“Jsem rád, že jsem zpátky v týmu s tak velkou historií a zázemím. Po loňsku jsem se rozmýšlel, jestli vůbec budu pokračovat, sezona 2020 měla být poslední, ale kvůli pandemii proběhla jen tak napůl. V takové situaci mi proto přišla škoda skončit. S Radimem Kořínkem a jeho týmem jsme dlouhodobě měli několik společných partnerů, já jsem do týmu přivedl některé své partnery. Takže je to takové logické vyústění naší spolupráce i partnerů,“ uvedl šestatřicetiletý Kulhavý, jenž plánuje závodit ještě minimálně v letošním roce. Cross country, v němž získal nejvíce svých vavřínů, však staví na druhou kolej.

“Vznikl světový maratonský seriál a samostatný maratonský ranking, takže se otevírají nové možnosti, kde bych mohl uspět já i celý tým. Takže to všechno začalo dávat ještě větší smysl a na sezonu se moc těším. S Matoušem Ulmanem jsem už jel Brasil Ride a Epic Israel. Sedli jsme si jak výkonově, tak lidsky. Cross country budu jezdit už jen minimálně a pouze v Česku, rád bych ještě jednou zažil Nové Město na Moravě s diváky,” sdělil Jaroslav, jenž dal tak najevo, že účast na své páté olympiádě nevidí reálně. “Máme jedno startovní místo a jednoznačně nejlepším Čechem je aktuálně Ondra Cink, nemůžu se na to upínat, musím se soustředit na jiné reálnější cíle.”

“Járův příchod do týmu vyplynul naprosto přirozeně, jsme na to patřičně pyšní, že máme v týmu takovou osobnost. Hledal motivaci potom všem, co dokázal a Jardu nová spolupráce hodně nakopla, zvlášť, když vznikl nový maratonský seriál a bodování,” okomentoval příchod nejslavnějšího českého bikera do týmu Radim Kořínek. “Ve spolupráci s Českou spořitelnou se blížíme ke třiceti letům, což je neuvěřitelný. Do nové sezony vstupujeme opravdu s velkými ambicemi, protože jsme se zaregistrovali jako UCI team. Na podzim jsme s Matoušem Ulmanem a Tomášem Višňovským řešili co dál a shodli jsme se na tom, že posuneme naše snažení o laťku výš. Kromě Jardy jsme vzali do kádru také zkušeného maratonce Marka Rauchfusse, takže myslím, že budeme hodně vidět.”

“Závodní program se bude skládat většinou z maratonů a etapáků, původně už příští týden jsme měli startovat na prvním závodě sezony Mediterranean Epic, ale ten přesunuli na konec března. Těžko teď říct, kdy začneme. Pak by měla být Andalucía Bike Race a 4 Islands, které se kryjí, takže se možná zúčastníme obou etapáků zároveň. Rádi bychom objeli celý seriál závodů ve světové maratonské sérii, etapáky Epic Israel, Cape Epic nebo Brasil Ride. A do toho pochopitelně domácí maratony a seriál Kolo pro život,” přiblížil Jaroslav svůj program.

Složení týmu Česká spořitelna – Accolade:

Jaroslav Kulhavý, Matouš Ulman, Marek Rauchfuss, Tomáš Višňovský, Josef Hladík, Jan Reiner, Kateřina Drhová. Manažerem týmu je Radim Kořínek, sportovními řediteli Jaroslav Purmenský a Pavel Padrnos.

TZ FOTO Jan Němec

Autor článku: Jaroslav Cícha