Silnice

Kukrle vyhrál druhou etapu Circuit des Ardennes

Kukrle vyhrál druhou etapu Circuit des Ardennes

Jezdec stáje Elkov Kasper Michael Kukrle po 70 kilometrech v úniku ovládl zkrácenou druhou etapu v závodu Circuit des Ardennes. Pro svůj tým tak jen týden po návratu ze zahraničního angažmá získal sedm UCI bodů a trikot lídra bodovací soutěže. Na průběžnou třetí příčku v celkové klasifikaci se posunul díky 4. místu ve včerejší etapě a dnešnímu zisku bonusových vteřin Dominik Neuman.

Kvůli silnému dešti byl druhý díl Circuit des Ardennes UCI 2.2 zkrácen z plánovaných 134 na 93 kilometrů. I tak šlo o profilově náročnou zkoušku s pěti vrchařskými prémiemi, kterými český mistr Michael Kukrle vždy projel na druhé pozici. Už v úvodu byl aktivní Dominik Neuman, který bral bonifikační vteřiny na sprinterské prémii.

Po 20 kilometrech přišla rozhodující chvíle závodu, když se z pelotonu odpojili Michael Kukrle a Liam Slock z Belgie. Dvojice si vypracovala náskok, který udržela až do cíle.

„Už před startem jsme měli v plánu kontrolovat nástupy a snažit se dostat do úniku. Když nám pak pořadatelé oznámili, že se etapa zkrátí, řekl jsem si, že bude nejlepší, když ujedu, protože na krátkou vzdálenost se dá únik lépe udržet. Zkoušel jsem nastoupit pětkrát, ale jezdci Riwal Cycling Teamu mě nechtěli nechat odjet. Nakonec se to podařilo, chvíli jsem jel před pelotonem sám, než mě doskočil Slock,“ řekl vítěz etapy Michael Kukrle.

„Spolupracovali jsme, a protože je to mladší jezdec a ke konci už byl hodně unavený, v cílovém stoupání se mi podařilo ho utrhnout a dojet s malým náskokem do cíle. Cítil jsem se silnější a povedlo se mi dotáhnout únik k vítězství a získat i dres pro vedoucího jezdce bodovací soutěže,“ dodal Kukrle.

Výsledky:

2. etapa (92,5 km):

1. Kukrle (ČR) 2:17:29, 2. Slock (Belg.) +4, 3. Eriksson (Švéd.) +48, …10. Neuman (ČR)    +57.

Průběžné pořadí:

1. L. Eriksson 6:12:01, 2. Thompson (N. Zél.) +11, 3. Neuman +12, …9. Kukrle +1:03.

FOTO Alexis Dancerelle, Vladimír Vávra

Autor článku: Jaroslav Cícha