Silnice

Kukrle ovládl Tour du Loir et Cher

Kukrle ovládl Tour du Loir et Cher

Jezdec stáje Elkov Kasper Michael Kukrele ovládl pětidenní závod Tour du Loir et Cher ve Francii, navíc Daniel Babor získal zelený dres pro vítěze bodovací soutěže a Dominik Neuman skončil celkově osmý. Pátou etapu dokončil Kukrle na 17. místě ve stejném čase jako vítěz Rick Ottema z Nizozemí, ve finiši se opět prosadili sprinteři Neuman a Babor, když brali 4. a 6. místo.

Kukrle tak navázal na tři roky starý výsledek Jana Bárty, který zvítězil v celkovém hodnocení tour okolo Loiry v roce 2019. Na své konto si sedmadvacetiletý cyklista připsal 40 UCI bodů. Po dojezdu nešetřil nadšením z výkonu celého týmu. „Jak včera, tak dnes to kluci parádně kontrolovali a z pohledu týmového výkonu to bylo vážně super. Jsme silní a máme velký respekt v pelotonu. Všichni nás berou vážně, když se vlastně všech pět etap na špici točí naši tři lidi. Závodit s takovým týmem je za odměnu,“ řekl vítěz.

„Dnes jsme jeli na Dominika Neumana, který byl průběžně šestý a díky bonifikacím by se mohl posunout ještě výš. Na posledním kilometru jsem se snažil rozjet spurt. Dojezd byl do mírného kopce, takže jsme nevěděli, jak to bude sedět Baborovi. Dominik i Dan ale stoupání přejeli dobře a v cíli uteklo Neumanovi pódium jen těsně. Babor bral body do sprinterské soutěže a díky tomu získal zelený dres. Zvítězili jsme tedy v obou nejdůležitějších soutěžích a k tomu i v týmech. Víc vážně nemůžeme chtít a to je teprve začátek sezóny. Určitě se tahle forma promítne i do dalších závodů,“ hodnotil vystoupení Elkovu Kasper ve Francii Kukrle.

Výsledky:

5. etapa:

1. Ottema (Niz.) 2:06:33, 2. Ratailleau, 3. Ermenault (oba Fr.), 4. Neuman, …6. Babor, 17. Kukrle všichni stejný čas, 83. Bárta +38, 91. Zahálka +54, 92. Otruba (všichni ČR) +1:17.

Konečné úpořadí:

1. Kukrle 19:31:16, 2. Aaskov (Dán.), 3. Retailleau oba +21, 4. Vermeltfoort+22, 5. Ottema ((Niz.) +23, 6. Michels (Lot.) +26, …8. Neuman +30, 40. Zahálka +1:48, 66. Babor +5:58, 68. Bárta +6:08, 93. Otruba +11:08.

FOTO Otakar Fiala

Autor článku: Jaroslav Cícha