Král vyhrál poslední etapu, Šumpík na ZMJ celkově třetí

Čeští reprezentanti byli hodně vidět v poslední den Závodu míru juniorů. Závěrečnou etapu se startem i cílem v Terezíně totiž ve spurtu vyhrál Kryštof Král a Pavel Šumpík obsadil třetí příčku v konečném pořadí.

Král, který je jinak členem německého týmu GRENKE – Auto Eder, potvrdil roli jednoho z nejrychlejších jezdců v juniorském pelotonu a hromadný dojezd ovládl naprosto suverénně.

Šumpík, jezdec stáje Roman Kreuziger Cycling Academy, nastupoval do etapy jako druhý muž průběžné klasifikace, ale nakonec si o jedno místo pohoršil. Díky bonifikaci za druhou příčku v etapě se před něj dostal Nizozemec Senna Remijn. Ten si v celkovém pořadí nakonec polepšil o dvě místa.

Celkovým vítězem 52. ročníku Závodu míru juniorů se stal dánský reprezentant a úřadující mistr světa Albert Philipsen.

4. etapa (98,3 km): 1. Král (ČR) 2:19:22, 2. Remijn (Niz.), 3. Taillieu (Belg.), 4. Lewandowski (Pol.), 5. Larsson (Švéd.) vš. stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Philipsen (Dán.) 9:57:37, 2. Remijn (Niz.) +25, 3. Šumpík +26, 4. Örn-Kristoff (Nor.) +30, 5. Taillieu +49, … 20. Piták +1:44, 21. Bittman +1:45, 22. Pešek +1:46, 27. Zahálka (vš. ČR) +1:56.

Autor článku: Jan Krůta