Silnice

Konečný po Bíteši chválí juniory

Konečný po Bíteši chválí juniory

V úvodním závodu Škoda Cupu – Českého silničního poháru, kterým byl 45. ročník závodu Brno – Velká Víteš – Brno měli možnost startovat i nejlepší čeští junioři a rozhodně se neztratili. Naopak na trati si počínali aktivně a odměnou jim bylo několik umístění mezi nejlepšími.

Výkon svých svěřenců velmi potěšil českého reprezentačního trenéra Tomáše Konečného. „Já bych řekl, že ze strany kluků to bylo výborné vystoupení. Především mohli závodit, což je to, proč trénují. Navíc mezi elitními jezdci měli možnost nasbírat obrovské zkušenosti. Hlavně mě ale potěšilo to, že se kluci nebáli do toho jít a závodili s nasazením. Některým třeba zhatilo úsilí defekt, ale když se vytvořil vedoucí pětadvacetičlenná skupina, tak tam byla trojice z reprezentace Štěpán Telecký, Adam Seman a Jan Lukeš,“ řekl Konečný s tím, že Telecký a Seeman skončili v první dvacítce.

Pochválil ale i i další. „Závodit se nebáli Daniel Sporysch, Matyáš Kopecký nebo Daniel Mráz. Hodně mě těší, že neměli problémy a mohli závodit a sbírat zkušenosti. Mají to v současné obě hodně složité, závodní program mají hodně omezen, zatím prakticky nemají žádné závodní kilometry. Výborně jel i Matěj Stránský, který skončil z juniorů nejvýše,“ přidal na adresu dalšího cyklokrosaře Konečný.

Celkově jej ale prý úvodní závod sezony ničím nepřekvapil. „Elkov Kapser mají deset výborných jezdců a ti prokázali svoji dominanci. Ostatní týmy nemají takovou sílu, aby s tím mohli něco dělat. Ať se jedná o Favorit Brno, TUFO Pardus Prostějov či Topforex – Att Investments trak to jsou celky složené hlavně z mladých závodníků. Počítal jsem s tím, že více zamíchají závodem Poláci z týmu Voster Ats Team. Paterski na Bíteši před dvěma lety vyhrál, ale ani on neměl k sobě dostatek lidí, aby něco udělali.“

Konečný doufá, že sezona se více rozjede i pro mladé. „Před sezonou jsme naplánované závody v dostatečném množství, ale restrikce v různých státech vše mění. Nyní čeká juniory v Plzni závod UCI, potom třiadvacítku GP Orlen v Polsku, následuje Závod míru U23 Grand Prix Jeseníky a SP juniorů v Německu. To je plán, ale dokud tam nebudu, tak je velký otazník, zda-li seto opravu pojede,“ dodal.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha