Silnice

Juniorky sbíraly zkušenosti na Tour du Gevaudan Occitanie

Juniorky sbíraly zkušenosti na Tour du Gevaudan Occitanie

Dvoudenního etapového závodu NC Cup – Tour du Gevaudan Occitanie absolvovalo kvarteto českých juniorek. Do pořadí nejlepších české mladé závodnice nezasáhly, ale ve startovním poli se neztratily.

„Výsledky odpovídají výkonům. Pro holky to byla hlavně zkušenost s velkým závodem. Rozhodně se neztratily, hlavně ve druhé etapě byly i aktivní. Bohužel nám chyběla Nela Kaňkovská, která měla být lídrem celku. UCI ji nepovolila start, protože v tomto závodě jel i její tým a nebyla nám udělena výjimka, dozvěděli jsme se to těsně před odjezdem na akci,“ řekl trenér Lukáš Thun.

První etapa se stala kořistí Italky Federiky Ventureliové, která přijela do cíle s malým náskokem spolu s Julií Begovou z Francie a to prakticky rozhodlo, druhou etapu, v níž přijel peloton prakticky pohromadě, vyhrála Britka Cat Fergusonová.

Konečné pořadí:

1. Ventureliová (It.) 4:08:09, 2. Begová (Fr.) stejný čas, 3. van Sinaeyová (Belg.) +10, …35. Müllerová +6:18, 38. Douděrová +6:42, 42. Kovaříková +6:53, 75. Grulichová (všechny ČR) +10:03.

Autor článku: Jaroslav Cícha