Junior Kadlec na ME čtyřiadvacátý

Nejlepším výsledkem českých jezdců na evropském silničním šampionátu v italském Trentu, kde se dnes jely závody juniorských kategorií s hromadným startem, bylo čtyřiadvacáté místo Milana Kadlece, Julia Kopecká dojela třicátá a Daniel Mráz skončil 47. Ostatní naši jezdci závod nedokončili.

Závod juniorů vyhrál Francouz Romain Gregorie před Norem Per Strandem Hagenesem a svým krajanem Lenny Martinezem, kteří přijeli do cíle s malým desetivteřinovým náskokem a rozdali si to o medaile ve spurtu. Výborně se držel celý závod v popředí Kadlec, ale v rozhodující moment, v posledním kopci když nastoupili dva francouzští jezdci, tak byl uprostřed pelotonu a pak již ztrátu nedokázal zlikvidovat. Do cíle přijel v hlavní sedmatřicetičlenné skupině s desetivteřinovým odstupem na 24. místě.

Ještě v předposledním stoupání s ním byl ve skupině Daniel Mráz, ale pak nestačil. Matyáš Kopecký odstoupil po pádu, závod nedokončili ani Pavel Novák, Daniel Sporysch a Štěpán Telecký.

Ve spurtu o zlato v závodu juniorek byly do posledních metrů Linda Riedmannová z Německa a  Eleonora Ciaboccová z  Itálie, úspěšnější byla prvně jmenovaná, ve spurtu trojice pronásledovatelek byla nejlepší Eglantine Rayerová z Francie. O náročnosti závodu svědčí skutečnost, že z 90 startujích juniorek jich bylo v cíli klasifikováno pouze 32, přičemž Julia Kopecká dojela třicátá, Eliška Kvasničková závod nedokončila.

Mezi ženami U23 se z titulu v závodu bez české účasti radovala Italka Silvia Zanardiová, která vyhrála o dvě vteřiny před úspěšnou cyklokrosařkou a bikerkou Kata Blanka Vasovou z Maďarska a Francouzskou Evitou Muzicovou.

Juniorky (67,8 km):

1. Riedmannová (Něm.) 1:53:09, 2. Ciaboccová (It.) stejný čas, 3. Rayerová (Fr.), 4. Baraleová (It.), 5. Ivančenková (Rus.) všechny +2, 6. Ahtosalová (Fin.) +1:10, …30. Kopecky +3:34, Kvasničková (obě ČR) nedokončila.

Junioři (107,2 km):

1. Gregorie (Fr.) 2:35:42, 2. Hagenes (Nor.), 3. Martinez (Fr.) oba stejný šas, 4. van Mechelen (Belg.), 5. Oioli (I.), 6. Christen (Švýc.), …24. Kadlec všichni +10, 47. Mráz +3:23, M. Kopecký, Novák, Sporysch, Telecký (všichni ČR) všichni nedokončili

Ženy U23 (80,8 km):

1. Zanardiová (It.) 2:11:15 2. Vasová (Maď.), 3. Muzicová (Fr.) obě +2, 4. Stigerová (Rak.) +29, 5. Raliniová (It.) +31, 6. van Anrooijová (Niz.) +35.