Silnice

Julia Kopecky vyhrála časovku na Tour de Feminin

Julia Kopecky vyhrála časovku na Tour de Feminin

Česká reprezentantka Julia Kopecky z belgické stáje AG Insurance vyhrála úvodní etapu cyklistického závodu Tour de Feminin v Krásné Lípě, kterou byla časovka na 12,6 km. Mladé jezdkyně belgické formace hned na úvod jednoznačně dominovaly, když obsadily prvních pět míst.

Kopecky zvítězila o sedm sekund před Nizozemkou Rijnbeekovou a o šestnáct před Belgičankou de Schepperovou. „Nemůžu být šťastnější. Celý tým pracuje opravdu dobře. Následující dny budou zajímavé,” řekla Julia.

Stala se první českou vítězkou etapy od triumfu Martiny Sáblíkové v časovce před 10 lety. Do druhé etapy oblékne žlutý dres lídra závodu, což se naposledy z Češek povedlo Ládě Kozlíkové v roce 2006.

„Ukázalo se hned na úvod, že jsme silný tým,“ dodala Kopecky, která v loni v časovce brala bronz a v dalších etapách získala ještě dvě druhá místa. Celkově pak skončila čtvrtá. Letos má ty nejvyšší ambice.

Velmi dobře si vedla také Nikola Bajgerová. Sedmadvacetiletá Češka v barvách polského Mat Atom Deweloper zajela na Tour de Feminin svou nejlepší časovku, když obsadila při své osmé účasti 15. místo. „V týmu se mi jezdí velmi dobře, chtěla bych tu aspoň jednou dosáhnout na pódium,“ uvedla Bajgerová.

Foto: Tour de Feminin

Autor článku: Jan Krůta