Silnice

Favorit Brno zahájil přípravu na sezónu 2023

Favorit Brno zahájil přípravu na sezónu 2023

Favorit vyměnil před novou sezónou trenéry a také koncepci tréninků. Závodníci trénují více společně a plně využívají zázemí brněnského klubu. Velkými změnami prošel kádr mužů, z letošní sestavy zůstaly pouze opory Adam Křenek a Štěpán Široký, z juniorů postoupili Viktor Padělek a Adam Venc a z angažmá v ATT Investments se po roce vrátil Michal Rotter. 

Tým mužů se zúčastnil několika dráhových závodů včetně mistrovství republiky. Křenek se stal celkovým vítězem Českého poháru na dráze, na republikovém šampionátu byl druhý v omniu a třetí v bodovacím závodě jednotlivců a ve vylučovacím závodě. Společně s Padělkem, Vencem a Rotterem získal také bronzovou medaili na mistrovství republiky ve stíhacím závodě družstev. Štěpán Široký nemohl závodit na všech akcích vinou zranění, které si způsobil na podzimním soustředění, ale i přesto v Českém poháru obsadil celkové druhé místo.

Mládež se připravuje a závodí pod vedením Jiřího Janoška. „Věnujeme se cyklistickému tréninku na silnici i na velodromu a pro zlepšení techniky šlapání jsme zintenzivnili trénink na válcích. Zázemí Favoritu Brno nám dovoluje zařazovat tréninkové hodiny v tělocvičně a posilovně,“ říká Jiří Janošek, svého času trojnásobný juniorský mistr světa na dráze. 

Kolektiv závodníků Favoritu Brno v nové sestavě začal v polovině října s přípravou na sezónu 2023. „Od 25. 10. jsme se sešli v hotelu Sykovec na Třech Studních v centru Vysočiny. Náplní čtyřdenního kempu byla především horská kola a kondiční program,“ dodává trenér mládeže Jiří Janošek. 

Zpestřením zimní přípravy budou těsně před koncem roku mezinárodní UCI závody na velodromu olympijského centra v Novo mesto ve Slovinsku, na které obdržel Favorit Brno oficiální pozvánku. Zúčastní se jich mužský i mládežnický tým.

Pro veřejnost zpřístupnil Favorit Brno v průběhu listopadu velodrom pro večerní ježdění. Pro zájemce je každé pondělí a středu až do konce února k dispozici osvětlený velodrom, který skýtá v zimních měsících výhodu bezpečného najíždění kilometrů. Otevřeno je od 17:30 do 19:30. Více informací o této službě naleznete na webu www.favoritbrno.cz.

Autor článku: Admin