Paracyklistika

Fantazie! Patrik Jahoda na SP v Ostende zajel vynikající silniční závod a získal pro ČR bronz!!

Velmi deštivý den čekal naše reprezentanty v Belgii. Třetí den Světového poháru poprvé uvedl silniční závody.

Hned dopoledne udělal našim barvám velkou radost Patrik Jahoda (MH1). Patrik byl po „bramborové časovce“ odhodlaný získat medaili a to se mu nakonec podařilo a vybojoval krásný bronz! „Tento závod byl asi nejnáročnější v mojí kariéře. Startovalo se ve vytrvalém dešti, celkem silném větru a pocitové teplotě cca 6°C. Snažil jsem se na to nemyslet, ale když víte, že vaše tělo nikdy nepracuje tak jak má v nízkých teplotách, podvědomě to v té hlavě máte furt. Při rozjetí před závodem jsem se cítil dobře, ale hned po startu mi bylo jasné, že to bude spíše boj o přežití. Vůbec jsem se nemohl dostat do rytmu a musel jsem sledovat, jak mi závodníci ujíždí. Přibližně v polovině závodu jsem se pohyboval na 5. – 6. příčce a opravdu velmi vážně jsem zvažoval, že závod vzdám, protože ruce se vůbec netočily. Naštěstí i tak nebyl odstup na 3. místo nijak velký, maximálně minuta a půl. V předposledním kole se vše otočilo. Závodníci přede mnou začali odpadat a začal zrychlovat. Na začátku posledního kola jsem dojel odvěkého rivala Polviho z Finska a bylo vidět, že toho má plné zuby, takže se ani nesnažil mě zachytit. Nedlouho poté jsem dojel Švýcara Tuora a situace se opakovala. Byl jsem tak ztuhlý, že závěrečný sprint by dopadl hrozně, tak jsem jel stále své tempo. Švýcar ještě bojoval, ale postupně se začal vzdalovat a já si mohl svým tempem dojet pro bronz.

Obrovský kus smůly si vybrala Kateřina Antošová (WH3) – kvůli defektu, který vznikl vinou soupeřky. Ta do Katky při závodě najela a poničila její handbike. Musela tudíž odstoupit ze závodu, ve kterém držela druhou příčku a jela si pro stříbro.

Významné zlepšení zaznamenal Vašek Antal (MH3). Vašek uzavíral dnešní náročný den odpoledním silničním závodem a oproti časovce vypadal na trati daleko sebevědomější a od začátku se držel na špici s vedoucími závodníky. Nakonec vybojoval solidní 17. příčku. „Dnes jsem konečně cítil, že je tělo schopné reagovat na vysokou intenzitu a závod jsem si konečně užil.“ Okomentoval Vašek svůj výkon.

Zítra nás čeká poslední den Světového poháru. V 17:02 se na start silničního závodu postaví Ivo Koblasa a Michal Stark – 2 reprezentační parťáci z kategorie C2. Zakončí naše výprava Belgickou misi dalším cenným kovem?
Výsledky z dnešního silničního závodu MH1:StáhnoutVýsledky z dnešního silničního závodu MH3:Stáhnout

Autor článku: csc-admin csc-admin