Etapový závod SAZKA Tour startuje již za týden

Třináctý ročník etapového závodu první kategorie UCI letos poprvé startuje pod názvem SAZKA Tour a pojede se od 5. do 8. srpna 2021. Organizátoři letos opět slibují výjimečný sportovní zážitek, ale i velice zajímavý doprovodný program napojený na nového titulárního partnera – společnost Sazka.

Letošní trasa SAZKA Tour bude 671,5 km dlouhá s převýšením 9925 metrů rozdělených do čtyř etap a je situována do regionů Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického a Zlínského kraje. První etapa dlouhá 150,8 km startuje ve čtvrtek v Prostějově a končí v Uničově. V pátek se jede 203,4 km z Olomouce až na Pustevny. Sobotní třetí etapa z Moravské Třebové na Dlouhé stráně měří 143,2 km a závěrečná etapa začínající v Šumperku finišuje v neděli navečer ve Šternberku je dlouhá 174,1 km. Svým profilem patří k těm hodně náročným závodům, v nichž mají šanci uspět jen ti opravdu nejlépe připravení jezdci.

„Jsem potěšen a velikou radost mi dělá, že novým významným partnerem závodu se stává společnost SAZKA a věříme, že společnými silami podnikneme útok k vyšším cílům. Tím mám na mysli posun našeho podniku až do kategorie World Tour,“ prozradil smělé plány zakladatel závodu Jaroslav Vašíček.

Stejně jako v loňském roce bude opět ředitelem závodu Leopold König, velká osobnost české a světové cyklistiky, bývalý závodník k jehož největším úspěchům patří sedmé místo v celkovém pořadí Tour de France v roce 2013 a šesté místo na Giro d´Italia. „Vstupujeme do nové éry a nových životních zkušeností. Velmi se na tuto práci těšíme a uvědomuji si, že máme unikátní příležitost ze SAZKA Tour udělat jednu z nejprestižnějších cyklistických akcí na světě,“ přidal Leopold König, který sám Czech Tour vyhrál dvakrát, když nejlepší byl v letech 2010 a 2013.

Na místo předsedy organizačního výboru byl jmenován Robert Kolář, člen dozorčí rady Sazky, a zakladatel závodu Jaroslav Vašíček se přesouvá na místo technického a bezpečnostního ředitele. „Sazka se už 65 let profiluje jako hlavní partner českého sportu. Jsme rádi, že můžeme ke generálnímu partnerství Českého olympijského týmu připojit i sponzoring největšího cyklistického závodu na českých silnicích. Pevně věřím, že společně s organizátory posuneme tento renomovaný závod zase o krok dál,“ dodal k partnerství Robert Kolář, člen dozorčí rady Sazky.

Bonusem čeká obyvatele Olomouckého kraje hned při vyhlašování výsledků první etapy v Uničově příjemné překvapení. „Jsem rád, že můžeme dětem z Dětského domova Šance v Olomouci předat sedm BMX jízdních kol společně s helmami. Toto gesto se nám letos již osvědčilo na Závodu míru U23 v Jeseníku, a proto jsme se rozhodli jej zopakovat a podpořit další dětský domov. Podpory dětí ve sportu a pohybu nikdy není dost,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.

Na SAZKA Tour bude startovat sedmnáct sedmičlenných týmů. Celkem bude tedy bude ve startovní listině kolem 120 jezdců, předních světových a českých profesionálních cyklistických družstev z World týmů, Pro Continentálních týmů. Z WorldTour týmů se představí Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux a Team BikeExchange. České barvy budou hájit jezdci stáje Elkov Kasper, Daniel Turek v týmu Team Felbemayr – Simplon Wels a Jan Hirt (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha