Silnice

ŠKODA CUP jde do finále, Elkov Kasper oslaben, ale nevzdává se

ŠKODA CUP jde do finále, Elkov Kasper oslaben, ale nevzdává se

Hned první tři jezdce průběžného pořadí domácího poháru na silnici Škoda Cupu má tým Elkov Kasper před finálovým závodem seriálu, který se jede v neděli v Lovosicích. Přestože do něj královéhradecká stáj půjde bez několika klíčových závodníků, předem nikdo nic nevzdává.

Po šesti odjetých závodech vede Michael Boroš (169 b.) před Matějem Zahálkou (150) a Dominikem Neumanem (129), ve hře o celkové prvenství stále je i čtvrtý Jakub Otruba (ATT Investments, 127) a teoreticky i pátý Šimon Vaníček (ČEZ Cykloteam Tábor, 118).

„Jdeme do závodu hodně oslabeni. Boroš má virózu a určitě nepojede, Telecký kvůli nemoci taky ne, Zahálka startuje na mistrovství Evropy. Ťoupalík přijel nachlazen z Okolo Slovenska, kde už nedokončil poslední etapu, a jeho start je hodně nejistý,“ prozradil šéf stáje Elkov Kasper Vladimír Vávra.

Další jeho svěřenci, Mráz a Přidal, jedou ještě v pátek silniční závod kategorie U23 na mistrovství Evropy v Nizozemsku a domů se vrátí až v sobotu. „Nedá se nic dělat, pojedeme v pár lidech. Není to zrovna ideální rozpoložení, ale budeme bojovat,“ slíbil Vávra.

Závod startuje v Lovosicích v neděli ve 12 hod a na peloton čeká celkem 8 okruhů po 19 kilometrech. Celkové délka finále Škoda Cupu je tedy 152 km a celkové převýšení 2 150 m.

Foto: Jan Brychta

Autor článku: Jan Krůta