Dráha

Dráhaři v Poháru národů v Cali v první desítce

Několik umístění v první desítce vybojovali čeští dráhaři na třetím závodu seriálu Poháru národů v kolumbijském Cali. Nejvýše skončilo trio v týmovém sprintu Robin Wagner, Matěj Bohuslávek a Dominik Topinka, kteří byli čtvrtí.

Jen o jedno místo hůře byl klasifikován v závodu na 1 km s pevným startem Topinka a Veronika Jaborníková v závodu na 500 m s pevným startem, která byla ještě osmá ve sprintu a dvanáctá v keirinu. Petra Ševčíková přidala šesté místo v olympijském omniu, Kristýna Burlová skončila desátá ve vylučovacím závodě a spolu byly sedmé v madisonu.

Wagner i Bohuslávek ve sprintu postoupili z kvalifikace, v prvním kole uspěli, ale pak byli nad jejich síly domácí jezdci Ramirez resp. Quintero.

Sprint: 1. Paul (Trin. a Tobago), 2. Quintero (Kol.), 3. Helal (Fr.), …Wagner a Bohuslávek (oba ČR) vypadli v osmifinále.

1 km s pevným startem:

1. Paul 59,994, 2. Rajkowski (Pol.) +0,246, 3. Ramirez (Kol.) +0,470, …5. Topinka (ČR) +1,836.

Keirin:

1. Paul, 2. Quintero, 3. Ramirez, …12. Wagner.

Týmový sprint:

Finále: Kanada 43,748 – Kolumbie 43,836, o 3. místo: POlsko 43,830 – ČR (Wagner, Bohuslávek, Topinka) 45,140.