Cyklokros

Cyklokrosový Toi Toi Cup má své termíny

Cyklokrosový Toi Toi Cup má své termíny

Cyklokrosový Toi Toi Cup, prestižní český seriál, zná pro letošní rok termíny a místa závodů. Komise cyklokrosu schválila program seriálu, všechny závody „velkého“ Toi Toi Cupu jsou zařazené do kategorie C2 kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) a jsou vypsány pro kategorie muži, ženy, junioři a juniorky.

Pro závod v Jičíně to však platí pouze pro muže a ženy, ostatní kategorie tam budou bojovat o medaile na mistrovství České republiky. Elitní kategorie čeká pak domácí šampionát 8. ledna na trati v Kolíně.

Do programu seriálu Toi Toi Cupu se po roční přestávce vrací osvědčený pořadatel Slaný, kde seriál odstartuje 28. září, vítězové jednotlivých kategorií budou známi nejpozději 11. prosince v Jičíně, kde se však pojede na zcela nové trati.

Úplně poprvé se závod Toi Toi Cupu uskuteční ve Veselí nad Lužnicí, premiéru budou mít i Dobrovice, kde závod dělají však osvědčení pořadatelé – ředitelská dvojice Radek Beneš (Jabkenice) a Olga Šimůnková (Holé Vrchy). Po několik letech se do programu vrací závod v Náměšti na Hané, kde se pojede jeden z podniků malého Toi Toi Cupu.

Termíny a místa konání Toi Toi Cupu 2021 a MČR 2022:

28. září: Slaný (C2)

2. října: Hlinsko (C2)

9. října: Mladá Boleslav (C2)

16. října: Rýmařov (C2)

17. října: Jeseník – malý Toi Toi Cup

28. října: Dobrovice (C2)

17. listopadu: Veselí nad Lužnicí (C2)

20. listopadu: Náměšť na Hané – malý Toi Toi Cup

4. prosince: Čáslav – malý Toi Toi Cup

11. prosince: Jičín (C2) + MČR pro mládež

8. ledna: Kolín – MČR muži, ženy

Autor článku: Jaroslav Cícha