Cyklokros

Cyklokrosová mládež si dělila v Kolíně medaile

V Kolíně dnes bojovali o mistrovské cyklokrosové medaile závodníci a závodnice mládežnických kategorií. Většina závodů byla velmi silně obsazena a vidět byly vyrovnané souboje. Nejúspěšnější byli mladí krosaři z Auto Škoda Ml. Boleslav, kteří získali dvě zlaté a po jedné stříbrné a bronzové medaili. Jezdci Cycling Academy Tábor získali jedno zlato a dvě stříbra, Dukly Praha jedno zlato a jedno stříbro a IVAR CS – Author Team má bilanci jedno zlato a jedno stříbro.

Vyrovnaný souboj přinesla kategorie kadetů, ale nakonec vyhrál asi největší favorit Václav Ježek z IVAR CS – Author Teamu. V závěrečném kole nastoupil v písečné pasáži a malý náskok před Ondřejem Novotným (Dukla Praha) uhájil až do cílové pásky, třetí  Jakub Kuba (Auto Škoda Ml. Boleslav) zaostal o 17 vteřin. „Byl to velmi těžké, závodilo se ostře hned od startu. Ve druhém kole to spadlo a zkusil jsem nastoupit, ale dojeli mě. V posledním písku jsem rozhodl závod. Určitě je to můj zatím největší úspěch a hezké loučení s kategorií kadetů, protože od příštího roku již budu jezdit mezi juniory. Jsem spokojen,“ řekl Václav Ježek.

I mezi kadetkami slavila titul favoritka. Vanda Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) vyhrála celkem přesvědčivě před Eliškou Hanákovou, v cíli na ni měla náskok 25 vteřin. „Dobře jsem odstartovala, ani jsem to nečekala. Rychle jsem se dostala za Elišku a když v technice udělala chybu tak se mi podařilo odjet. Potom jsem si již jen hlídala náskok. Měla jsem dobré nody, ale poslední kolo hodně tvrdé. Samozřejmě je to můj zatím největší úspěch a to nejlepší rozloučení s touto kategorií,“ byla slova Vandy Dlaskové, dcery reprezentačního kouče Petra Dlaska.

Závod mladších žáků byl velmi úspěšný pro Cycling Academy Tábor, jehož jezdci obsadili dvě nejvyšší příčky. Na čele spolu jezdili Tadeáš Pazourek a František Hladík (IVAR CS – Author Team). Ten však měl technické problémy, takže za vítězným Pazourkem skončil druhý Adam Kachlík. Podobně si vedly v kategorii mladších žákyň závodnice Auto Škoda Ml. Boleslav. Jasně vyhrála Karolína Frydrychová před Babetou Kolářovou.

Dramatický až do konce byl závod starších žákyň po němž se z těsného vítězství radovala Hanka Viková z Dukly Praha, která vyhrála o pouhé dvě vteřiny před Annou Hrdinovou (Cycling Academy Tábor). Stejně vyrovnaný byl souboj starších žáků, který ve svůj prospěch rozhodl Kryštof Bažant z TJ Sokol – Plavy Cyklo Benda.

Výsledky:

Mladší žáci:

1. Pazourek 19:03, 2. Kachlík (oba Cycling Academy Tábor) +4, 3. Pňovský (Silvini team) +9.

Mladší žákyně:

1. Frydrychová 19:55, 2. Kolářová (obě Auto Škoda Ml. Boleslav) +33, 3. Svobodová (Adastra Cycling Team) +1:50.

Starší žákyně:

1. Viková (Dukla Praha) 18:08, 2. Hrdinová (Cycling Academy Tábor) +2, 3. Dlouhá (IVAR CS – Author Team) +23.

Starší žáci:

1. Bažant (TJ Sokol – Plavy Cyklo Benda) 25:28, 2. Přenosil (TJ Stadion Louny) +5, 3. Raška (Short Bike Academy Opletal) +15.

Kadetky:

1. Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) 27:16, 2. Hanáková (CP team) +25, 3. Radová (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) +37, 4. Dostálová +37, 5. Beyerová (obě LYKO Klub Prachatice) +1:04, 6. Panušová (Bike Freaks Holice) +1:06.

Kadeti:

1. Ježek (IVAR CS – Author Team) 31:35, 2. Novotný (Dukla Praha) +5, 3. Kuba (Auto Škoda Ml. Boleslav) +17, 4. Samec (IVAR CS – Author Team) +23, 6. Krešák (Cycling Academy Tábor) +36, 6. Faltýnek (ČEZ Cyklo Team Tábor) +39.