MTB

Českými maratonskými šampiony Kulhavý a Kalašová

Českými maratonskými šampiony Kulhavý a Kalašová

Jaroslav Kulhavý se s Milenou Kalašovou stali na Dolní Moravě maratonskými domácími šampiony.

Jeden z nejsledovanějších domácích závodů ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v maratonu odstartoval po roční pauze opět na Dolní Moravě, kde se na trase kolem Králického Sněžníku utkali nejlepší domácí bikeři o titul mistra republiky. 

Závod by se se svými proporcemi mohl bez ostychu přirovnat k alpským, když s 90 kilometry a převýšením 3.100 metrů zavedl jezdce i do sousedního Polska. 

Start závodu ŠKODA AUTO Dolní Morava – 28. 5. 2022

Závod odstartoval již v 7 hodin ráno za chladného horského počasí. Šampionát po celý den doprovázelo střídající se slunné počasí se silným nárazovým větrem a přeháňkami. Na hřebenech hor bylo místy i 5 stupňů. I s těmito náročnými podmínky se převážná většina startujících vypořádala bez problému.

Náročnou trasu nejrychleji zvládl s časem 4:23 olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý (Česká spořitelna Accolade), který o titulu rozhodl až v samém závěru. Druhý Martin Stošek (Canyon Northwave MTB Team) zariskoval v závěrečném trailu a skončil na zemi. Pro bronzovou medaili si dojel Kulhavého kolega Marek Rauchfuss. 

Podium ženy Elite – ŠKODA AUTO Dolní Morava – 28. 5. 2022

V ženách prodala maratonské zkušenosti s časem 4:49 Milena Kalašová (K3 Performance), která excelovala před obhájkyní Adélou Holubovou (Kola-bbm.cz) a Lenkou Fridrichovou (Eleven Head CST Cyklolive).

Seriál Prima CUP, který je také součástí nejvyšší domácí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, pokračuje 11. června závodem ČEZ Sázava. Na výběr jsou trasy na 80, 40 a 20 kilometrů. Pro všechny účastníky bude připravena tombola o kávovar Segafredo a balíčky na kolo od WeLoveCycling.cz. 

Výsledky ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu 2022.

Autor článku: Filip Švestka