Silnice

Český pohár mládeže a žen nově jako Brilon Cup

Český pohár mládeže a žen nově jako Brilon Cup

Po Techniserv Cupu se v letošní sezoně Český pohár pro mládežnické kategorie a ženy pojede pod názvem nového titulárního partnera jako Brilon Cup 2023. Jde o celoroční soutěž v silniční cyklistice vypsanou pro kategorie mladší a starší žáci, mladší a starší žákyně, kadeti, kadetky, junioři, juniorky a ženy.

Soutěž se skládá ze šesti silničních závodů. Do celkového pořadí Českého poháru Brilon Cupu se započítává všech šest pohárových závodů, a navíc mistrovství ČR, MČR družstev a vybrané etapové závody.

„Profilem jsou závody náročnější, hlavně pro kategorie žáků a kadetů. Bude to hodně spravedlivé. Bylo dokonce více zájemců o pořádání závodů, ale z finančních důvodů to nešlo. Jedou se ale i etapové závody a MČR, takže závodů bude dostatek a vše je uděláno tak, aby naše závody nekolidovaly s bikery ani dráhou,“ řekl technický delegát seriálu Jiří Kaňkovský.

„Novinkou, aby se zvýšila úroveň a netaktizovalo se, je sloučení kadetek se staršími žáky a stejně tak pojedou pohromadě juniorky, ženy a kadeti. To vše, pokud nepřekročí startovní pole 145 závodníků, jinak by se kategorie opět dělily. Ženská cyklistika je u nás na vzestupu, proto toto rozhodnutí kvituji,“ dodal Kaňkovský.

Mezi ženami skončila v loňské sezoně na třetím místě Kristýna Zemanová z týmu Brilon Racing MB, která letos byla hodně vidět především v cyklokrosu, což je její primární disciplína. „Silnici beru jako zpestření přípravy. Do cyklokrosu se silnice skvěle hodí a kombinace těchto dvou disciplín mi vyhovuje. Některých závodu ČP se určitě zúčastním i v tomto roce,“ řekla Kristýna Zemanová.

Přihlášky se provádí ke každému závodu samostatně elektronickou formou na internetových stránkách https://cycling.sportsoft.cz/brilon_cup/. Termín uzávěrky přihlášek je vždy ve čtvrtek (do 12:00 hodin) před startem příslušného závodu. Součástí přihlášení je úhrada startovného, přihlášení nabývá platnosti po úhradě startovného. Provedením platby se rozumí připsání finanční částky (startovného) na účet pořadatele. Platbu je možné provést on-line platební kartou.

Autor článku: Admin