Silnice

Silniční juniorská reprezentace vyrazila na soustředění

Silniční juniorská reprezentace vyrazila na soustředění

Mladí silniční reprezentanti pod vedením trenéra Tomáše Konečného vyrazili na soustředění do chorvatské Poreče. V rámci 14 denního intenzivního tréninku se společně připravují na nadcházející sezonu. Mezi českými reprezentanty, kteří se výjezdu účastní jsou Š. Telecký, M. Bárta, J. Lukeš a R. Kobr. Sestavu v průběhu soustředění doplní také M. Kadlec a D. Mráz.

Trenér Konečný k celé akci říká: „Význam soustředění je z mého pohledu klíčový. Je nenahraditelnou možností pro závodníky i vedení týmu lépe se poznat, na což v průběhu sezony a v plném závodním tempu již nemusí být prostor. Při dalších reprezentačních akcích se pak závodníkům lépe komunikuje, umí si více vyhovět, ví, co od sebe čekat a táhnou za jeden provaz. V neposlední řadě je soustředění jedním ze stěžejních bodů pro nominaci na první reprezentační výjezdy včetně ZMJ, kde opět chceme patřit k těm nejlepším. V rámci soustředění chystáme také kontrolní časovky, jak po rovinatých trasách, tak do kopců. Navíc se soustředění s námi bude účastnit hodně dalších týmů, takže možnost srovnání bude s většinou z české juniorské kategorie.

Do Chorvatska společně s výběrem české reprezentace vyrazily také širší výběry týmů Favorit Brno, Mapei Merida Kaňkovský, Lawi Junior Team a Roman Kreuziger Cycling Academy. Tréninkové jednotky díky tomu tak tvoří až 25 závodníků.

I ze zahraničí se ale čeští reprezentanti budou účastnit posledního závodu virtuální série V4 eCUP, který proběhne již 8.3.2022.

Autor článku: Admin