Silnice

Brilon Cup startuje v Jevíčku a Náměšti nad Oslavou

Brilon Cup startuje v Jevíčku a Náměšti nad Oslavou

Český pohár pro mládežnické kategorie a ženy, který se letos pojede pod názvem nového titulárního partnera jako Brilon Cup 2023, odstartuje tento víkend dvěma podniky v Jevíčku a Náměšti nad Oslavou. Jedná se o celoroční soutěž v silniční cyklistice vypsanou pro kategorie mladší a starší žáci, mladší a starší žákyně, kadeti, kadetky, junioři, juniorky a ženy. Předběžné startovní listiny čítají dohromady takřka 450 startujících.

„Profilem jsou závody náročnější, hlavně pro kategorie žáků a kadetů. Bude to hodně spravedlivé. Bylo dokonce více zájemců o pořádání závodů, ale z finančních důvodů to nešlo. Jedou se ale i etapové závody a MČR, takže závodů bude dostatek a vše je uděláno tak, aby naše závody nekolidovaly s bikery ani dráhou,“ řekl technický delegát seriálu Jiří Kaňkovský.

V sobotu je v Jevíčku na programu silniční závod, který se jede na okruzích dlouhých 19,8 a 27,4 kilometru. Juniorky a ženy absolvují čtyři okruhy o délce 79,2 km, starší žáci a kadetky tři okruhy (59,4 km), žákyně a mladší žáci jeden okruh (19,8 km), junioři čtyři okruhy (99,3 km) a kadeti tři okruhy (75,3 km).

V neděle se pojede na okruhu dlouhém 10 kilometrů, který mladší žáci a žákyně absolvují dvakrát, starší žáci a kadetky čtyřikrát, kadeti a juniorky šestkrát, junioři a ženy desetkrát. Doprovodný program bude na Masarykově náměstí tvořen závody pro nejmenší na odrážedlech a pro o něco starší na jízdních kolech, v 15:00 je na programu hudební vystoupení rockabilly kapely Papakult.
Pořadatelé z TJ Favorit Brno tímto závodem navazují na roky konanou akci v nedaleké Zbraslavi u Brna. „Okruh ve Zbraslavi již zejména délkou nevyhovoval podmínkám pro konání závodu kategorie Českého poháru. Navíc se potenciál samotné obce za dobu, co se tam závod od poloviny devadesátých let jezdil, vyčerpal a vinou covidových opatření se poslední tři ročníky stejně nekonaly. Měli jsme tak dostatek času na nalezení vhodné náhrady a myslím si, že nová lokalita je více než vhodnou alternativou,“ vysvětluje důvody změny místa konání tajemník Favoritu Zdeněk Valenta.

Více info včetně propozic:

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha