Bratři Ťoupalíkové vezou z V4 druhé a třetí místo

Poslední závod seriálu V4 zakončil letošní ročník na Slovensku. Z vítězství se radoval Ital Thomas Pesenti, ale spolu s ním vystoupili na stupně vítězů bratři Adam a Jakub Ťoupúalíkové z Elkov Kasper. Adam Ťoupalík navíc zvítězil v celém seriálu závodů Visegrad 4 Bicycle Race.

V obci Nová Baňa čekaly na jezdce kopcovité okruhy s celkovou délkou 145 km a převýšením více než 2000 m. V prvním kole přišlo několik pokusů o únik, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný.

V druhém okruhu a jeho stoupání v Nové Bani se peloton natáhl, nadělil a na jeho čele se vyselektovala skupina pěti závodníků včetně Jakuba Otruby (Elkov Kasper). V třetím kole už na čele jeli pouze čtyři závodníci ve složení Otruba, Kubiš z Dukly Banská Bystrica, německý jezdec Heming z ATT Investment a Polák Brozyna z Mazowsze.

V následném kole byl tento útok zlikvidován a na čele se objevila nová skupina, kde Elkov Kasper zastupoval Michael Kukrle, kterého postupně doplnili Jakub a Adam Ťoupalíkovi, kteří po selekci ve skupině zůstali na čele s dalšími čtyřmi závodníky. Při průjezdu posledním kolem měla skupina dvouminutový náskok a bylo jasné, že vítěz vzejde z šestice na čele. Adam Ťoupalík nechtěl nechat nic náhodě a v posledním stoupání zaútočil s Italem Pesentim a rychle se vzdálil zbytku závodníků.

„Ve finiši jsem si věřil, ale spurtovat jsem asi začal pozdě a Itala jsem už nepředjel. Hodně mě to mrzí. Je fajn, stát s bráchou na stupních vítězů, ale oba bychom byli raději, kdyby jeden z nás byl na nejvyšším stupínku, ale takový je sport,“ hodnotil výsledek Adam Ťoupalík.

Cyklista stáje Elkov Kasper si připsal celkové vítězství v omniovém hodnocení seriálu Visegrad 4 Bicycle Race. Obhájil tak prvenství z minulého roku. „Celkové pořadí jsem vyhrál s bezpečným náskokem a tento víkend jsme získali hodně UCI bodů. Uvidíme, jak na tom budeme příští týden ve Francii, každopádně cítím, že na tom jsem dobře a závody V4 to ukázaly,“ dodal A. Ťoupalík.

1. Thomas Pesenti (It.) 3:40:40, 2. A. Ťoupalík stejný čas, 3. J. Ťoupalík (oba Elkov Kasper), 4. Stoček (SR/ATT Investments), 5. Budzinski všichni +46, 6. Pekala (oba Pol.)  +1:18, …8. Řeha (Elkov Kasper) +2:45, 11. Kašpar +3:18, 14. Schuran +3:37, 17. Camrda (všichni      ATT Investments) +4:56, 18. Voltr (TJ Favorit Brno) +5:02, 19. Petr (TUFO Pardus Prostějov) +5:05, 27. Kukrle (Elkov Kasper) +5:22.