Silnice

Boroš vyhrál ŠKODA Cup v Kyjově

Boroš vyhrál ŠKODA Cup v Kyjově

Čtvrtý díl seriálu ŠKODA Cup – Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.

Na startu dnes chyběla většina jezdců celku ATT Investmens, kteří startují v Maďarsku, a tak měli roli jezdci naší nejlepší stále Elkov Kapser ulehčenou. Na 98 startujících čekal okruh o délce 13,6 km, který absolvovali dvanáctkrát, tedy dohromady 164 kilometrů s celkovým převýšením přes 1800 metrů.

Hned v prvním kole ujela pětice jezdců ve složení Antoni Olszar, Partyk Dabsky (oba Pol.), František Vinklárek (TUFO Pardus Prostějov), Slovák Andrej Líška a Jan Daňko (SportRaces Cycling Team), který však rychle odpadl.

Kvartet si vypracoval největší náskok minutu a půl, ale závodníci Elkov Kasper vše kontrolovali a ve čtvrtém kole bylo hlavní pole pohromadě. V sedmém kole se vepředu vytvořila dvacetičlenná skupina v níž měl Elkov Kasper sedmičlenné zastoupení a po dvou třetinách závodu měla před zbytkem pole již tříminutový náskok.

V dalším okruhu se skupina zredukovala na dvanáctku jezdců z nichž polovina byla v barvách Elkov Kasper a to nejpodstatnější se odehrálo v jedenáctém kole. Dvacet kilometrů před cílem za to vzali Boroš se Zahálkou a na čele se osamostatnili. Za nimi do závěrečného kola vjížděla s minutovou ztrátou šestice jezdců a zbylý kvartet byl o další minutu zpět. Dvojice projela cílem nikým neohrožována a ani nespurtovala, vítěz minulého závodu Zahálka nechal tentokrát slavit Boroše. Druhou skupinu přivedl do cíle Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor), nejlepším jezdcem kategorie U23 byl šestý Tomáš Obdržálek (Elkov Kasper). 

„Týmově to klaplo, můžeme být spokojeni. V začátku odjela skupina, ale kluci vše kontrolovali. Pak se zrychlilo a začalo se to dělit. Ve finále to zkoušel skoro každý od nás z týmu a vyšlo to na nás dva a Matějem,“ říkal v cíli spokojený Michael Boroš.

Výsledky:

1. Boroš 4:01:40, 2. Zahálka (oba Elkov Kasper) stejný čas, 3. Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:20, 4. Neuman (Elkov Kasper) +1:24, 5. Voltr (RRK group – PierreBaguette – Benzinol) +1:27, 6. Tomáš Obdržálek (Elkov Kasper) +1:28.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Zahálka 150, 2. Boroš 130, 3. Neuman 119, 4. Kašpar (ATT Investments) 82, 5. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 81, 6. Přidal (Elkov Kasper) 66.

Kategorie U23:

1. Přidal 66, 2. Obdržálek 53, 3. Camrda (ATT Investments) 36.

Nejlepší nováček:

1.Přidal 66, 2. Mráz (Elkov Kasper) 17, 3. Kadlec (reprezentace ČR U23) 13.     

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha